"Bylo to brutální," prohlásila nadějná 19letá česká reprezentantka, jež má přezdívku nová Neumannová.

Adrenalinovou "čtyřstovku" absolvovala hned čtyřikrát – dvakrát se probila do finále a nakonec získala zlato a stříbro. Nad její síly byla v hlavním závodě pouze specialistka Adéla Stránská, běžkyně do vrchu. Mimochodem - jen tyhle dvě ženy stlačily svůj čas pod čtyři minuty.

Na startu byly i další hvězdy - snowboardcrossařka Eva Samková a biatlonistka Markéta Davidová si vyzkoušely jen část tratě (přihlásily se do štafety). "Nechápu, jak někdo může dát celou trať," líčila Samková (nakonec finišující pro vítězství). "Člověk si říká, že sto metrů bude pohoda, ale na konci už to teda opravdu bolelo,“ dodala Davidová.

V kategorii mužů dominovali cizinci - z triumfu se radoval Jakub Šiarnik ze Slovenska. „Překvapilo mě to,“ poznamenal skialpinista, který dosud ve své kariéře absolvoval jen dva závody Red Bull 400.

Závod si vyzkoušely další známé tváře - třeba Roman Šebrle (někdejší desetibojař) nebo Petr Fuksa (kanoista obsadil osmé místo). Do cíle se v hlavních kategoriích nakonec dostalo 700 odvážlivců.