„Chyběl nám krůček, ale rozhodující okamžiky zvládal lépe soupeř. Proto jsou v semifinále Chorvaté a ne my,“ doplnil kouč Filip. Jeho slova v potvrdil i chorvatský protějšek, legendární Lino Cervar. Ve druhé půli hráli Češi dokonce lépe než my,“ unal, ale vzápětí s typickým balkánským sebevědomím dodal. „Ale vyhráli jsme my,“ doplnil Cervar.

Čeští házenkáři sice po většinu zápasu dotahovali náskok soupeře, ale v poslední minutě Patzel vyrovnával a k bodu bylo opravdu velmi blízko. Stačilo ubránit poslední útok Chorvatů…

Ti měli už před zápasem jistý postup do semifinále. Proto si mohli dovolit nechat největší esa (gólman Šego, Duvnjak, Cindrič, Karačič) na střídačce. Pouze Duvnjak se nakonec na palubovce objevil na jednu sedmičku, aby Chorvaty poslal ve druhé půli zpátky do vedení – 16:17.

Uklidňující náskok

Balkánci i bez největších hvězd získali poměrně brzy uklidňující náskok. Po deseti minutách byl stav 3:5, ale kapitán Zdráhala proměnil sedmičku a Jurka z křídla vyrovnával. Nerozhodný výsledek drželi Češi až do stavu 8:8, ale pak šel soupeř znovu do trháku – 8:10 a o dva góly vedli Chorvaté i v poločase 9:11. Na české straně byl hlavním tahounem Zdráhala a v brance chytal výborný Tomáš Mrkva, který slavil v den zápasu 31. narozeniny a po něm byl vyhlášen nejlepším hráčem, ale z ceny jistě žádnou radost neměl.

Český tým zůstává ve čtvrtfinálové skupině bez bodu, i když včera k němu nebyl daleko. Hrstka totiž dvě minuty před koncem z křídla snížil a Vojtěch Patzel pak dokonce vyrovnal.

„Doufal jsem, že ten gól bude klíčový. Padl po nacvičené akci,“ říkal Patzel. Zbývala necelá půlminuta, jenže téměř s klaksonem si našel prostor v české defenzivě Stěpančič a rozhodl. Chorvaté se tak zítra utkají v přímém souboji se Španělskem o prvenství ve skupině. Češi se na závěr utkají ve středu od 20.30 s Německem.

A samozřejmě by se rádi loučili s Vídní vítězstvím.