„V německém týmu je řada hráčů z předních klubů, doma patří mezi největších házenkářské hvězdy,“ uznal trenér Daniel Kubeš sílu posledního soupeře ve čtvrtfinálové skupině. „Porazily je tady jen dva ještě kvalitnější týmy Chorvaté a Španělé,“ připomněl Stanislav Kašpárek, druhý nejlepší střelec českého celku na evropském šampionátu.

Kašpárek sice v úvodu dvěma góly překlopil vedení (2:1) na českou stranu, ale Němci si ho vzali brzy zpět. V 16. minutě už to bylo 3:6 a deset minut před půlí dokonce 6:10. Jenže pak dali Češi tři branky v řadě – Jurka, Mubenzem a v přesilovce Zeman a rázem to bylo jen o jednu branku. Ale soupeř jim znovu odskočil na 9:13.

V samotném závěru sice Babák snížil, ale pak nevyužil brejk a tak se šlo do kabin za stavu 10:13. Hru českého týmu zase provázelo až příliš zbytečných ztrát, které Němci trestali poměrně snadnými góly. A jim ještě chyběl jeden z pilířů defenzivy, pivot Wienczek totiž seděl jen na tribuně.

V úvodu druhé půle vytáhl další perfektní zákroky gólman Galia a i díky tomu čeští házenkáři otočili na 14:13 ve 36. minutě. Soupeř pak otočil na 14:16, ale svěřenci trenérů Kubeše a Filipa dokázali ještě jednou srovnat na 18:18. Na další brankový trhák soupeře (18:21) už ale zareagovat nedokázali. I proto, že hráli neustále v oslabení.

Němci se tak nakonec radovali z vítězství 26:22, čeští házenkáři zakončili letošní Euro na 12. místě. A teď budou s napětím očekávat los kvalifikace o mistrovství světa 2021, který proběhne za týden opět ve Vídni.