„Bylo to zvláštní. Ale říkali jsme si, že by to mohla být výhoda pro nás. Přece jen Španělé hrají ve velkých týmech, jsou zvyklí na plné haly,“ říkal český trenér Daniel Kubeš.

Češi sice vedli 1:0 a 2:1, ale pak se začal prosazovat soupeř. Ztrátu 4:7 se i díky skvělým zákrokům gólmana Mrkvy, povedlo po v 16. minutě srovnat (7:7), ale Španělé si vzali náskok zpět. Do poločasu ho zvýšili na 14:9.

„Škoda, že nám ten závěr první půle utekl, ale až do stavu 20:17 to bylo otevřené. Pak jsme dostali tři góly do prázdné branky a bylo po nadějích. Naše chyba, musíme to do příštího zápasu zlepšit,“ smutnil trenér národního týmu. „Dali jsme do toho všechno, proto porážka bolí. Doufali jsme, že Španělsko potrápíme ještě víc,“ pokračoval Kubeš smutně.

Osm gólů Zdráhaly i skvělý Mrkva

Ve druhé půli se českému celku rozstřílel Zdráhala, který s osmi góly zastínil i španělské střelce, u soupeře byli nejlepší pětigóloví Fernandez a Alex Dujšebajev.

Famózní výkon předvedl i brankář Tomáš Mrkva. „Chytal fantasticky, dlouho nás držel. Jsem za něho šťastný, vrátil se do turnaje. Bude teď chytat s větší sebedůvěrou,“ pochválil trenér Kubeš 30letého brankáře.

Soupeř si hlídal dostatečný náskok, Češi tak se Španělskem prohráli i osmý zápas na vrcholné akci.

Dorazil i Jícha

Čtvrteční program ve vídeňské Stadthalle se už odehrával před zraky Filipa Jíchy, trenéra bundesligového Kielu, který přišel pozdravit i bývalé spoluhráče.

„Jsem pyšný na české kluky. Je skvělé, že jsou mezi dvanácti nejlepšími týmy Evropy,“ prohlásil hrdě Jícha, který měl na Euru i deset svěřenců z Kielu. „A osm jich je pořád ve hře. Paradoxně vypadli jen dva Dánové, od kterých bych to nejméně čekal,“ říkal Jícha.

To čeští házenkáři zůstávají ve hře, další zápas sehrají už zítra, od 16 hodin nastoupí proti Bělorusku.„Já vám můžu slíbit, že do toho zápasu půjdeme s cílem vydat ze sebe všechno a zkusit vyhrát. Víc ze mě nedostanete,“ usmál se trenér Kubeš na závěr tiskové konference.