Čeští fanoušci házené se mohou těšit. Ve středu 4. listopadu od 17:10 hodin se v pražské Areně Sparta na Podvinném mlýně dočkají reprezentace i s největšími hvězdami. Proti Belgii by měl nastoupit jak Filip Jícha, který dorazí poprvé jako hráč Barcelony, tak i devětatřicetiletý brankář klubových mistrů světa z Füchse Berlín Petr Štoch. Ten je zároveň i nejzkušenějším reprezentantem se 195 starty.

Na kvalifikační bitvu proti Belgii povolalo trenérské duo šest hráčů z německých lig, dva z Francie, Polska a Švýcarska, jednoho ze Slovenska a Španělska. Českou extraligu budou zastupovat Jiří Motl z FCC Město Lovosice a Jan Užek z HCB OKD Karviná. Na víc bojovníků z nejvyšší tuzemské soutěže se nedostalo.

„Máme všechny hráče, které jsme chtěli, se kterými počítáme," uvedl kouč Jan Filip. Dva týdny před zápasem ještě trenéři doplní mužstvo o dva hráče.

I když Filip a Kubeš pro úvodní duel získali všechny vytipované reprezentanty, řešili jeden tvrdý oříšek. Nemohli získat videozáznam z některého z utkání Belgičanů. „Nakonec se nám to po velkých problémech podařilo a máme jejich poslední kvalifikační zápas proti Řecku z června letošního roku. Dost nám ukázal, takže víme, v jakém stylu hrají," řekl Filip. "Výraznou osobnost sice nemají, ale za rok se výkonnostně posunuli," varuje.

Češi se kromě Belgie utkají o světový šampionát, který se bude konat v lednu 2017 ve Francii, ještě s Tureckem. Z tříčlenné skupiny postoupí do červnové baráže pouze vítěz.

A Filip se role největších favoritů nezříká. „Když zůstanu u Belgie, víme, že naší povinností je získat čtyři body. Abychom toho dosáhli, musíme k utkání přistoupit s maximální zodpovědnosti a se stoprocentní koncentrací. Nebudeme se ohlížet na soupeře, přijdeme s naší hrou," dodal kouč.

Nominace Česka pro zápasy kvalifikace MS 2017 proti Belgii (4. listopadu v Praze a 7. listopadu v Kortrijku):

Brankáři: Martin Galia (St. Otmar St. Gallen, Švýcarsko), Petr Štochl (Füchse Berlín, Německo).
Spojky: Tomáš Babák (St. Otmar St. Gallen, Švýcarsko), Roman Bečvář (Empor Rostock, Německo), Ladislav Brykner (EHV Aue, Německo), Pavel Horák (HC Erlangen, Německo), Filip Jícha (FC Barcelona, Španělsko), Jan Stehlík (St. Raphaël VAR HB, Francie), Ondřej Zdráhala (ASV Hamm-Westfalen, Německo).
Křídla: Jakub Hrstka (Tatran Prešov, Slovensko), Miroslav Jurka (St. Raphaël VAR HB, Francie), Jiří Motl (FCC Město Lovosice), Jan Sobol (Azoty Pulawy, Polsko).
Pivoti: Leoš Petrovský (Azoty Pulawy, Polsko), Tomáš Říha (HSC 2000 Coburg, Německo), Jan Užek (HCB OKD Karviná).

Program české reprezentace mužů sezony 2015/2016

4. listopadu 2015 – 17.10 hodin: Česko – Belgie, 1. kolo první fáze kvalifikace MS 2017 (Praha, Arena Sparta, Podvinný mlýn)
7. listopadu 2015 – 18.00 hodin: Belgie – Česko, 2. kolo první fáze kvalifikace MS 2017 (Kortrijk, hala Lange Munte)
27. až 30. prosince 2015: Přípravný turnaj na Slovensku
4. až 10. ledna 2016: Přípravný kemp v Plzni
13. ledna 2016: Turecko – Česko, 5. kolo první fáze kvalifikace MS 2017
16. ledna 2016: Česko – Turecko, 6. kolo první fáze kvalifikace MS 2017 (Zlín, hala Euronics)
3. a 10. dubna 2016: Přípravný kemp v Třeboni, 2 utkání proti Rakousku
11. nebo 12. června a odveta 15. nebo 16. června 2016: Případné play-play kvalifikace MS 2017 (v případě postupu českého týmu)