Souboj s africkým outsiderem rozhodly reprezentantky po nerozhodném úvodním dějství ve druhé půli. Šesti góly přispěla k výhře nejlepší střelkyně utkání Dominika Zachová.

Český tým obsadil v osmifinálové skupině předposlední páté místo s dvěma body, které získal za vítězství nad Kongem. Do vyřazovací fáze prošly jen první dva celky. Bašného svěřenkyně se s šampionátem ve Španělsku rozloučily s celkovou bilancí dvou výher a čtyř porážek. O tom, na jakém místě skončí, se rozhodne v pondělí podle výsledků v dalších osmifinálových skupinách.

Nejlepší střelkyní českého týmu proti Korejkám byla Charlotte Cholevová.
Házenkářkám utekl začátek. Nechaly jsme si je odskočit, mrzelo Cholevovou

"Vydřeli jsme výhru, protrpěli jsme se do konce k výhře. Ale určitě si tým za tu bojovnost, snahu a vůli po vítězství výhru zasloužil. Nebyli jsme ale spokojeni s naším herním projevem," řekl v nahrávce pro média Bašný.

"V poločase (11:11) jsme si řekly, že na ně více zatlačíme, že je uběháme. Jsem ráda, že jsme poslední zápas zakončily vítězně. Bylo to hodně ubojované, vydaly jsme se ze všech sil," uvedla křídelnice Veronika Malá.

Bývalá házenkářka Pavla Poznarová v reprezentačním dresu.
Trenér Bašný je klíč. Drží ženskou reprezentaci nahoře, míní Poznarová

Na minulém mistrovství světa předloni Češky chyběly, ale před čtyřmi lety nečekaně došly až do čtvrtfinále a konečným osmým místem stanovily nejlepší výsledek v samostatné historii. Za působení Bašného postoupily reprezentantky na MS ještě v roce 2013, kdy obsadily 15. příčku.