Svěřenkyně trenéra Jana Bašného se v neděli budou snažit o to, aby neskončily v šestičlenné osmifinálové skupině poslední. Zatím jsou Češky v tabulce bez bodu, stejně jako Kongo. Oba týmy na turnaji prohrály čtyři z pěti utkání. Češky dokázaly porazit jen Slovensko v přímém souboji o postup ze základní skupiny.

Nejlepší střelkyní českého týmu proti Korejkám byla Charlotte Cholevová.
Házenkářkám utekl začátek. Nechaly jsme si je odskočit, mrzelo Cholevovou

„Chceme vyhrát a uděláme pro to maximum,“ slibuje Markéta Hurychová, která se potkává s reprezentantkami Konga ve druhé francouzské lize. „Budou proti nám stát velmi kvalitní hráčky, které jsou dobře individuálně vybavené. Musíme být připravené na všechno,“ upozorňuje. „Možná to vypadá, že nepředvádíme nejlepší výkony, ale snažíme se opravdu dělat maximum. Je potřeba zvednout efektivitu. Máme obrovskou motivaci poslední zápas zvládnout.“

Po debaklu od Dánska mají házenkářky před posledním vystoupením na šampionátu volnější program. Na palubovku se až do zápasu nedostanou, čas tráví regenerací a přípravou u videa.

„Doufám, že máme dostatek energie. Když nebude z čeho brát, nedopadne to dobře. Dělali jsme ve volném dni takové věci, aby ještě bylo z čeho brát po stránce psychických i fyzických sil,“ dodává Jan Bašný.