Český celek postoupil ze třetího místa čtyřčlenné skupiny. V prvních dvou zápasech na turnaji Bašného svěřenkyně prohrály s favorizovanými Němkami a Maďarkami. V další fázi turnaje, kterou jsou čtyři šestičlenné skupiny, si Češky zahrají s Dánskem, Jižní Koreou a Kongem coby třemi postupujícímu ze základní skupiny F. První duel čeká reprezentantky ve středu.

Bašného svěřenkyně se přesunou do města Granollers. Do vyřazovací fáze, která se hraje od čtvrtfinále, postoupí pouze první dva celky z každé skupiny. Češky si nepřenesou ze základní skupiny ani bod, jejich naděje na play off tak jsou už teď jen teoretické.

Adéla Stříšková
Zápas o vše. Zvládneme to, věří před derby se Slovenkami házenkářka Stříšková

"Jsem spokojený, že se nám podařilo zápas dotáhnout do vítězného konce. Bylo to velice těžké, protože kvalita našeho výkonu ani kvalita na straně Slovenek nebyla moc dobrá. Byl to opravdu spíše boj o přežití, ve kterém jsme nakonec zvítězili. O ten gól jsme asi lepší byli a zasloužili jsme si to," řekl v nahrávce pro média Bašný.

"Jsem rád, že se přesunujeme a nehrajeme tady v Llírii zítra ve tři hodiny další zápas (Prezidentský pohár). V první chvíli budeme mít tak dvě tři hodiny na to, abychom si to užili a vstřebali stres. Pak začneme balit. Samozřejmě, že do další skupiny půjdeme s určitými cíli, budeme se snažit uhrát další vítězství," dodal Bašný.