Virtuální závod zavedl účastníky na jihoafrické pobřeží Cape Whale v horském průsmyku Clarence Drive, kde absolvovali porci 21 kilometrů na trati s převýšením 303 metrů. Podle předpokladů ho opanoval právě závodník týmu Soundal – Quick-Step, který protnul cílovou pásku jako nejrychlejší z celkového počtu 75 účastníků v čase 34:05 minuty.

Jonas Vingegaard
Z korunního prince králem. Vingegaard v hierarchii povýšil, vítězi Tour se uleví

„S podobným typem závodu nemám příliš zkušeností. O to větším a milejším překvapením pro mě bylo, jak početná a kvalitní konkurence se sešla. Koneckonců odpovídalo tomu i zvolené tempo, které bylo až nečekaně vysoké. Pro mě osobně se tak jednalo o příjemný trénink a zajímavé zpestření přípravy. Jsem rád, že jsem mohl být součástí takové akce,“ pochvaloval si Jan Hirt, který závod absolvoval přímo v prostorách showroomu L27 na pražském Vyšehradě, kde před začátkem závodu od zástupců klubu převzal také klíče od nového osobního automobilu.

Hirt hodlá uspět na Grand Tour

„Honza Hirt je nejen českou cyklistickou jedničkou, ale i naším ambasadorem, kterého se od počátku spolupráce snažíme maximálně podporovat v jeho kariéře profesionálního sportovce,“ řekl za klub L27 René Andrle. „Prostřednictvím různých typů akcí se zároveň snažíme přiblížit nadšencům svět velké cyklistiky. Tento závod, ve kterém se mohli účastníci poměřit s momentálně nejlepším českých cyklistou, byl naší premiérou. Chtěl bych moc poděkovat zúčastněným, speciálně pak Honzovi za jeho účast i to, jak k závodu přistoupil,“ doplnil René Andrle s tím, že v průběhu roku jsou v plánu například i výjezdy na závody Grand Tour.

ZDENĚK ŠTYBAR při cyklistické Ilsano Cupu v roce 2020 na plzeňském velodromu Lopatárna.
Vlčí smečka byla jako moje rodina, vyznal se Štybar. Teď se vydá jinam

Na nich hodlá uspět i Hirt. Prioritou pro něj i celý tým Soundal – Quick-Step je italské Giro, kde jednatřicetiletý závodník v loňském roce slavil etapový triumf. „Jsme velký tým, který má ve svém středu aktuálního mistra světa. Tomu odpovídají i naše ambice. Jako tým bychom na Giru rádi zaútočili na celkové vítězství a osobně se budu snažit udělat maximum, abych ke splnění tohoto cíle přispěl,“ dodal Jan Hirt.