Amerického protivníka King Mo Lawala knokautoval ve třetím kole, aplaudovalo mu sedmnáct tisíc diváků.

„Úžasný pocit, úžasný pocit! Jsem rád, že mi byl soupeřem tento učitel Lawal, poslední tři roky jsem měl pořád v hlavě tu prohru. Můžu říct, že za celou dobu, co jsem v Japonsku, jsem se v Rizinu posunul a dneska jsem to mohl dokázat. Chci obhajovat pás, učit se techniku a taky konečně procestovat Japonsko,“ rozplýval se Procházka bezprostředně po výhře, které se dočkal v neděli odpoledne středoevropského času.

Procházku, který pochází z Hostěradic na Znojemsku, porazil King Mo Lawal před třemi lety v silvestrovské pyramidě, kdy český bijec nastoupil ke třetímu utkání ve 48 hodinách. Teď se český bijec dočkal odplaty.

„King Mo byl velice dobře připravený, byla to taková psychologicko-taktická bitva, Jiří měl víc ze hry a skončilo to před limitem K.O. Historický první light heavyweight titul Rizinu putuje do České republiky a za nás zcela zaslouženě. Děkujeme všem za podporu, děkujeme všem, co jedou s námi,“ sdělil brněnský trenér Martin Karaivanov, který vede Procházku ještě s Jaroslavem Hovězákem.

Basketbalistky Žabin Brno (v bílo-zelených dresech) tentokrát odehrály daleko povedenější klání.
Spravily dojem. Basketbalistky Žabin hrály s USK tři čtvrtiny vyrovnanou partii

Procházka už osmkrát za sebou neprohrál a stále silněji se mluví o jeho přestupu z organizace Rizin do nejsledovanější americké UFC.

„Vše záleží na českém zápasníkovi, je těžké hovořit za něj. Když se Jirky zeptáte na tuto otázku, vždy důrazně odpoví: Hele, co bude, nevím, chci být nejlepší zápasník ve své váze a zlepšovat se fyzicky i duševně. Pokud mě cesta zavede, kam mám, tak tam skončím, pokud ne, budu zase jinde. Jiří své souboje bere víc než jen pro slávu jako mnozí novodobí zápasníci. Ctí morální kodex bushido, který uznávali a následovali samurajové. Hned po zápase volali lidé, že by rádi byli v příštích zápasech na tričku jako partneři, a to bylo pár minut po zápase. Je to obrovská událost pro naši zemi a nemohu odpovědět, kam Jiří bude směřovat. Navíc si myslím, že chce určitě titul obhájit a ukázat další kvalitní zápasy v Rizinu,“ vzkázal těsně po zápase Jiří Stabla, marketingový poradce Procházky.

Byť Procházka už nyní podle mnohých odborníků přesahuje kvality nejpopulárnějšího českého bojovníka Karlosa „Terminátora“ Vémoly, na jejich souboj v dohledné době nedojde. „Máme rádi české MMA a Jiří ho podporuje svými návštěvami. Na české půdě nikdy neprohrál, své kvality ukázal a dostatečně potvrdil, že je česká jednička ve své váze. Ač bych si i já přál vidět jeho zápas s některými bojovníky od nás, je to vyloučené. Nemá to přínos pro Jirku, musí se připravovat a soustředit na jiné zápasníky a musí být vidět v jiných soutěžích, kde může růst,“ dodal Stabla.