Základ k úspěchu položila v šermu. Solidně absolvovala také jízdu na koni, ze které měla největší obavy. Se ztrátou dvanácti bodů skončila Novotná v jezdecké disciplíně jedenáctá.

„Měla jsem skvělého koníka, který to se mnou přeskákal. Byl opravdu báječný. Sice jsem tam nechala pár bodů za jeden shoz a trochu i za čas, ale byla jsem naprosto spokojená, protože jsme oba ve zdraví dojeli. Mohla jsem se tak soustředit na zbytek disciplín,“ líčila ve svazové zprávě.

Tichý protest. Martin Vlach s reprezentačními kolegyněmi Veronikou Novotnou (vlevo) a Karolínou Křenkovou pózují v tričkách s nápisem „Keep riding and change the rules“.
Protest pětibojařů? Předseda federace mi na pódiu nepodal ruku, řekl Vlach

Osmý nejrychlejší čas v následujícím plavání přiblížil Češku ke splnění snu o medaili. Průběžně osmá také startovala do závěrečné kombinované části. Díky kvalitnímu běhu, výborné střelbě a druhému nejlepšímu výkonu kombinace se pořadím prokousala až na konečné druhé místo.

„Od začátku jsem se snažila rychle běžet. Na střelnici to tentokrát vyšlo, střílela jsem líp než ostatní. Jsem opravdu nadšená. Je to všechno takové rychlé, ty emoce jsou silné,“ říkala po doběhu šťastná pětibojařka.