Hradilek v první kvalifikační jízdě zaznamenal čtyři dotyky branek, navíc v poslední protivodě číslo 19 mu rozhodčí připsali padesátisekundovou penalizaci za její neprojetí. "To byla pokažená jízda a chtěl jsem to tam dole ještě dohnat, proto ta 'kule'," komentoval Hradilek v rozhovoru penalizaci.

V opravné jízdě měl vicemistr Evropy nakonec čtyři trestné sekundy. Ale zatímco na druhém mezičasu byl ještě na postupové pozici, závěr trati úmyslně nejel naplno. Přiměl ho k tomu i pocit, že postup má jistý, jenomže rozhodčí mu připsali jeden dotyk, což ho stálo postup.

"Nepředvedl jsem nějaký super výkon, to je jasné," konstatoval Hradilek. "Opět super rozhodování. O tom druhém šťouchu nikdo nemá ani páru," postěžoval si. "Dole jsem jel na jistotu. Kdybych věděl o tom druhém šťouchu, tak jedu normálně," zlobil se Hradilek, který nastoupí v sobotu ještě do kvalifikace nové disciplíny kayak cross, kterou v rámci úvodního závodu seriálu minulý týden v Ivrei vyhrál.

Výborný kvalifikační výkon předvedli naopak třetí Vít Přindiš i čtvrtá kajakářka Štěpánka Hilgertová. Bez potíží postoupili také olympionici Vítězslav Gebas, jedenáctý mezi kanoisty, a Kateřina Kudějová, osmá kajakářka.