„Těším se a budu všem našim klukům hodně fandit. Na medaili mají všichni," řekl Hradilek v rozhovoru Pražskému deníku.

Vávro, bude to pro vás úplně nová role?
Dřív jsem nějaké světové poháry komentoval, ale v takovém rozsahu to pro mě bude nová role. I v rámci studia. Těším se na to, bude to zajímavé a doufám, že i přínosné pro diváky.

Budete mít „na starost" vodní slalom nebo i jiné sporty?
Přímo komentovat budu vodní slalom, ale budu v tom studiu glosovat i jiné sporty.

Jaký to pro vás bude pocit, když nebudete závodit přímo na vodě, ale budete na to koukat ze studia?
Že se nemůžu zúčastnit už vím nějaký pátek, takže s tím jsem smířený. Budu strašně moc fandit i třeba Jířovi (Jiří Prskavec pozn. redakce), který zabral to místo, o které jsem usiloval i já. Budu se těšit i na výkony všech našich závodníků.

Koho z Čechů vidíte na medaili ve vodním slalomu?
Na medaili mají všechny čtyři lodě. Bude záležet na tom, jak to zvládnout psychicky, protože ani jeden z kluků na olympiádě ještě nebyl a pro každého to bude zásadní zkušenost. Uvidíme, jak to budou mít v hlavách a jaké si vytvoří podmínky, aby podali co nejlepší výkon.

Těšíte se do Ria? Z Brazílie jdou kolikrát strašidelné zkazky o tom, jak je hromada věcí nedodělaných, špatná voda…
To je před každou olympiádou, opravdu každá má svoje nenávisti. Samotné Rio je ve svém jádru dost problematická záležitost. Nejde jen o olympiádu, ale o celý život tam. Je tam hodně chudinských čtvrtí a ten problém prostě neskryjete. V tomhle směru tam opravdu úplně bezpečno není.

Budete v Riu po celou dobu her?
Nene, budu na první dvě třetiny.

Čeká vás hromada práce nebo se stihnete jít podívat i na jiná sportoviště?
Práce bude asi hodně, ale poslední dva dny jsem si tam dal tak, abych se stihl podívat i jinam. Chci se podívat určitě na rychlostní kanoistiku, tak uvidíme, jak si to užiju.