Každý den, někdy i dvakrát, usedá do lodi, aby si na domácím kanálu najel všechny válce a zažil si trať, která se po povodních naštěstí moc nezměnila. "Jen mi trochu vadí skutečnost, že se mění průtok vody a každou chvíli jezdíme na jiné vodě," řekl Hradilek. Důvodem je kolísavý průtok vody klapkami na jezu. "Teď v tréninku to ani tak nevadí, ale kdyby se to stalo při mistrovství světa, asi by to nebylo moc regulérní," upozornil.

Letošní sezona nejlepšího českého vodáka byla jako na houpačce. Každoroční soustřední v Austrálii a na Novém Zélandu musel zkrátit kvůli bolesti v rameni, šestý týdnů nemohl pádlovat a začátek sezony byl proto z jeho strany 'nevyježděný'. "Možná to výsledkově nevypadá, ale s dosavadním průběhem jsem docela spokojený," uvedl slalomář, který letos často chyboval ve finále, ale závod Světového poháru v Seu vyhrál.

Rameno a s tím související bolavé mezilopatkové svaly dal dohromady díky cvikům od fyzioterapeuta a pomoci docenta Pavla Koláře. "Když pravidelně aplikuju ty cviky, funguje to a můžu normálně naplno trénovat," uvedl Hradilek. Problém je, když žádné problémy nemá. "V tom jsem trochu trubka a flink a necvičím," uznal.

Nesvůj je při zařizování nového bytu v Troji. "Musel jsem na to angažovat pár lidí," usmíval se Hradilek. Ještě před rokem si neuměl představit situaci, že by měl na starost organizaci své domácnosti a například zařizování kuchyně. "Teď trochu žiju v krabicích, je to dost neuspořádaný," culil se.

Z krabic se přesune o víkendu i na domácí šampionát, který bude o víkendu generálkou na mistrovství světa. "Je to pro mě důležitý závod, tři týdny jsem teď hodně intenzivně trénoval a bude to test, jak jsem na tom," dodal Hradilek.