Osm minut a 36 sekund dlouhou skladbu připravily Štěpánka Sadílková a Tereza Kosíková ze Sokola Horoměřice. O skladbě se mluvilo ještě před jejím zveřejněním hlavně kvůli sletovému oblečení a deštníku. Ženy a seniorky budou doprovázet písně například Heleny Vondráčkové s Jiřím Kornem a o jejím kouzle mluvily autorky v následujícím rozhovoru.

Proč zrovna Babí léto? Co vás inspirovalo k vytvoření skladby?
Naší inspirací jsou jednoznačně ženy z T.J. Sokol Horoměřice, jíž jsme mnoho let součástí. Ačkoliv je skupina věkově rozmanitá, jsme skvělá parta. Většina členek jsou vrstevnice našich maminek, jsou zde ale i děvčata ve věku dorostenek.

Co podle vás skladba Babí léto představuje?
Skladba má několik významových rovin. Obecně představuje babí léto jako slunný, barevný a příjemný okamžik v jinak chmurném podzimním období. Celou skladbu provází déšť, který symbolizuje sychravé počasí, proto také ty deštníky. Skladba ovšem ukazuje, že společnou aktivitou a sounáležitostí lze pochmurné období překonat.

Zmínily jste deštník, jak s pomůckou pracujete? A jaké jste zvolily oblečení?
Deštník je naše hlavní cvičební náčiní. Ve skladbě se objevují dva typy, sytě žlutý a malinově růžový, které společně tvoří krásnou barevnou kompozici, která diváka zaujme. Co se týká oblečení, zvolily jsme tuniku s kapucí, která představuje pláštěnku, legíny jsou poté přeneseným symbolem pro tanec v dešti. Barvy tyrkysová a bílá jsou zvolené rovněž tematicky.

Na co se může divák těšit? Jaký ja je za vás nejzajímavější moment skladby?
Zajímavých a zábavných momentů je ve skladbě mnoho. Určitě bychom ale zmínily stepově taneční vsuvky, které jsou výzvou i pro samotné cvičenky. Na barevné prolínání deštníků bude také pěkný pohled.

Máte vy samy oblíbený moment skladby?
Jedním z oblíbených momentů je závěrečný oddíl skladby, který díky své živé a dynamické hudbě rozproudí všechny na ploše i na tribunách.

Skladba je určená pro ženy a seniorky. Proč jste zvolily tuto věkovou kategorii?
Naše ženy se pravidelně zúčastňovaly všesokolských sletů již od roku 2000. Časse však nedá zastavit a pro některé členky byly postupem času nácviky náročné. Touha po svěží skladbě však v našich „odrostlých dorostenkách“ zůstala a my jsme pro ně chtěly něco takového vytvořit. Naším záměrem bylo vytvořit skladbu, která by byla náročností pohybů adekvátní pro danou věkovou kategorii, ale současně takovou, aby ženy nadále mohly projevovat svého mladistvého ducha.

| Video: Youtube

Další podrobnosti o skladbě najdete na stránkách Sokola.