Co všechno budou děti s kostkou dělat?
„Kostku“ využíváme jako rozkládací žíněnku, stavíme překážkové dráhy, tvoříme rozmanité stavby – věže, majáky, lodě, rakety, slunce, panáčky házíme s nimi, měníme je na batohy. Děti se naučí spolupracovat, tvořit a přeskakovat.

Proč jste se rozhodla vytvořit skladbu pro tuto věkovou kategorii?
Učím na 1. stupni základní školy a skladbu jsem připravovala společně s dětmi, které v době nácviku byly ve 4. a 5. třídě. Děti jsou tvořivé a spousta nápadů je jejich.

Jaký je nejzajímavější moment skladby?
V části „moře“ celá plocha najednou rychle „otevře“ kostky, myslím, že je to hezký moment, ale snad jich tam bud více – veslování, velká sluníčka (pokud to divák pozná ), kolotoč.

Co vás při nácviku nejvíce překvapilo nebo potěšilo?
Měla jsem radost z dětských nápadů, kluci i holky z mé třídy měli k dispozici kostky a všichni byli velmi tvořiví, stavěli, vymýšleli, natočili metodické video a k tomu ještě spolupracovali na skladbě Fitness. Potěšilo mě, že z naší školy – ZŠ Opava, Šrámkova - se zapojilo hodně dětí a díky kolegům a vedení školy jsme měli dostatek prostoru na přípravu a realizaci skladby.

Který moment ze skladby či prvek choreografie máte nejraději a proč?
Baví mě začátek, kdy děti postaví věže a zase je rytmicky rozeberou, ale taky závěrečný kolotoč, no vlastně každá část, kterou děti zvládnou a potěší sebe i diváky.

Kdo vám nejvíce pomohl se skladbou kromě spoluautorů?
Mými spoluautory jsou, jak už jsem uvedla, děti. Ale co mě tentokrát opravdu bavilo? Spolupráce s autorem hudby Michalem Workem. Oslovila jsem ho, napsala stručnou představu o skladbě a čekala na první návrh. Když ho poslal, málem „mě kleplo“. Ale je to skvělý člověk, vysvětlili jsme si, jak to má vypadat a pak to šlo samo. Hodně jsem si vymýšlela – tady chci bouři, teď tleskání, tady letíme, tak zrychlit. Ale Michal to vymyslel úžasně, hudba se krásně mění a děti výborně vede. Stejné to bylo s textařem Vladym Grycem. Posílal varianty, návrhy a z výsledného textu mám taky velkou radost. Snad ji budou mít i všichni cvičenci.

| Video: Youtube

Další podrobnosti o skladbě najdete na stránkách Sokola.