Házenkáři Konga v úvodním utkání světového šampionátu sice podlehli Argentině 22:28, přesto se ale o nich mluví téměř nejvíce ze všech zúčastněných zemí. Vděčí za to svému asi nejvýraznějšímu hráči Gauthieru Mvumbimu.

Nejvýraznějšímu ve dvou slova smyslech. Šestadvacetiletý házenkář na sebe totiž na hřišti upozorňuje nejen svými spolehlivými výkony, ale i tím, že je podává i navzdory (nebo možná spíše díky) své výrazné postavě.

V oficiálních turnajových pramenech se sice dočtete, že Mvumbi měří 176 centimetrů a váží 89 kilogramů, realita je však poněkud odlišná. Mvumbi se totiž tyčí do výšky o šestnáct centimetrů větší, a pokud jej budete chtít přejít, vězte, že budete mít tu čest s pořízkem, kterému váha ukazuje 110 kilogramů.

Jaký je střet s tímto hromotlukem, jehož výrazné proporce nemá šanci zakrýt ani národní dres, si vyzkoušeli právě Argentinci. Ti v soubojích s ním odlétávali jak papírové figurky a Mvumbi přes ně bez problémů několikrát zaskóroval.

Sestřih z utkání se během následujících hodin obletěl svět a stal se hitem sociálních sítí.

Zdroj: Youtube

Hráčům v modrobílých dresech to sice nakonec na plný bodový zisk stačilo, v Dánsku a Bahrajnu však už teď ví, na koho se mají v D skupině speciálně připravit.