Úvodní závod Světového poháru a zároveň úvodní nominační podnik na olympijské hry vyšel z českých reprezentantek nejlépe Tereze Huříkové.

Bikerka z Vimperku dojela na devátém místě, další Češka Kateřina Hanušová-Nashová obsadila až pětadvacáté místo.

„Před startem jsem nebyla ani moc nerózní, cítila jsem se opravdu dobře. Oproti loňsku mám více síly, což mi hodně pomohlo i na startu. Do závodu jsem nastupovala psychicky v pohodě, bylo to znát i na mojí technice,“ citoval slova Huříkové server mtbs.cz.

Opačné pocity měla Nashová, laborující před závodem se zraněním. „Myslela jsem si, že to zranění nebude mít až takové následky, ale nemám v noze sílu. Minulý týden jsem ani neseděla na kole. Cítila jsem se dobře, ale nebylo to ono. Jede se o olympiádu, takže musím bojovat dál, zatím není nic prohranýho,“ řekla česká reprezentantka.

Závod vyhrála čínská favoritka Žen Čcheng-jüan. Huříkové deváté místo zároveň stačilo na bronzovou medaili v kategorii do 23 let, její premiérové medailové umístění.

Boj o Peking a jediné postupové místo bude pokračovat 27. dubna v německém Offenburgu a 4. května v Madridu.

VÝSLEDKY:
1. Žen Čcheng-jüan (Čína) 2:11:06, 2. Kalenťjevová (Rus.) –35, 3. Premontová (Kan.) –1:08, 4. Fullanaová (Šp.) –2:23, 5. Gouldová (USA) –2:47, 6. Dahleová-Flesjaaová (Nor.) –4:00, …9. Huříková –5:06, 25. Hanušová-Nashová –13:36, 41. Chmurová –18:30, Havlíková (všechny ČR) nedokončila.