Šestatřicetiletý vítěz 34 etap na Tour de France opustil po týdnu jednotku intenzivní péče a po hrozivém pádu na dráze v Belgii se zotavoval ve svém sídle v Essexu. Jenže doma klid a pohodu nenašel. Zdravotní indispozici cyklisty využili zloději, kteří se vkradli do jeho domu, kde v tu chvíli byl Cavendish a manželkou Petou Toddovou a dvěma malými dětmi.

„Neutrpěli jsme žádná zranění, ale naši rodinu to extrémně zasáhlo. Nejen mě a Petu, ale i naše děti, které se bály o svůj život a nyní bojují s následky,“ svěřil se Cavendish. „Nikdo by se neměl setkat s násilím a výhrůžkami, které jsou proti nám páchané, natož pak v rodinném domě, kde by se měl každý cítit bezpečně.“

Cyklista Petr Vakoč se rozhodl ukončit prefesionální kariéru na silnici.
Unikl smrti, dokázal se vrátit na vrchol. Teď Vakoč překvapivě ukončil kariéru

Incident se odehrál minulou sobotu v ranních hodinách. Zloději ukradli luxusní kufr Louis Vuitton a dvoje drahé hodinky. Stále zůstávají na svobodě. Za účelem dopadnutí pachatelů policie zveřejnila kamerové záběry z loupeže.

„Ukradené věci jsou prostě jen materiální statky a naší prioritou je v tuto chvíli zajistit, abychom se všichni jako rodina z incidentu vzpamatovali. Víme, že to pravděpodobně nějakou dobu potrvá,“ přiznal Cavendish.

Zdroj: Youtube