Specialista na dlouhé tratě Hynek získal na ME v maratonu medaili potřetí v kariéře a navázal na loňské zlato Jaroslava Kulhavého, jenž letos neobhajoval. Šestatřicetiletý člen týmu Topeak Ergon se stal sám evropským šampionem v roce 2012 a rok nato vybojoval bronz.

Dnes na trati 103 km nestačil jen na Estonce Peetera Pruuse a Portugalce Tiaga Jorgeho Ferreiru. Pruus vyhrál s dvousekundovým náskokem, Hynek na nového šampiona ztratil 43 sekund.

Němcová, jež byla v maratonu mistryní Evropy v roce 2014 ještě pod dívčím jménem Huříková, dojela šestá s více než desetiminutovým odstupem za vítěznou Sally Bighamovou z Británie. Ženy absolvovaly trať dlouhou 80 km.

Mistrovství Evropy v maratonu na horských kolech v Siguldě (Lotyšsko):

Muži (103 km): 1. Pruus (Est.) 3:28:38, 2. Ferreira (Portug.) -2, 3. Hynek (ČR) -43.

Ženy (80 km): 1. Bighamová (Brit.) 3:06:46, 2. Stenerhagová (Švéd.) -5:26, 3. Sosnová (Lit.) -5:29, …6. Němcová (ČR) -10:20.