První jízdu jela na jistotu a od rozhodčích dostala slušnou známku 72,60. „Povedl se mi první trik a celkově to byla dobrá jízda,“ vyprávěla Iveta Miculyčová. Ve druhé chtěla vsadit všechno na riziko, aby bodově dohnala Číňanky, které v její skupině zajely fantasticky.

Jenže při saltu s protočením řídítek, které poprvé ukázala letos na ME, kde získala zlato, chybovala a skončila na zemi. „Bohužel se mi řídítka zasekla o koleno a už jsem šla. Takový je prostě freestyle,“ popsala česká reprezentantka.

Déšť posunul závod o půl hodiny

Ke zranění při pádu naštěstí nedošlo. „Jsem v pořádku, jen mě trochu pobolívá koleno,“ uvedla bezprostředně po jízdě. „Zkusili jsme zariskovat, ale risk nám nevyšel. Důležité je, že je Iveta v pořádku. Tu cestu má pořád před sebou,“ řekl na adresu sedmnáctileté závodnice její trenér Michael Beran.

Iveta Miculyčová
Miculyčová Královnou cyklistiky. Vůbec jsem to nečekala, žasla mladičká bikerka

Začátek závodu byl kvůli dešti posunutý o hodinu a půl. „Nebylo to nic příjemného. Už jsme byly rozcvičené, člověk musel být pořád v pohybu, aby neztuhl,“ přiznala Miculyčová.

Už pátý titul mistryně světa vybojovala Američanka Hannah Robertsová, která si zajistila zlato fantastickou první jízdou, v níž se jako jediná z finalistek dostala přes 90 bodů. Zbylé cenné kovy si rozdělily Číňanky, které se seřadily na druhém až šestém místě.