Miculyčová, která před pár dny úspěšně dokončila autoškolu, bude mít i nově podporu trenéra Michaela Berana. K jejich spojení došlo díky novému generálnímu partnerovi, jímž se stala společnost Sazka.

V Kolíně odstartovala nová sezona cyklokrosového TOI TOI Cupu
Ťoupalík a Zemanová. Při startu sezony bylo cyklokrosařům v Kolíně horko

V konkurenci velkých freestylových zemí, jakými jsou USA, Británie, Austrálie, ale hlavně Čína, není snadné držet krok. Vždyť na posledním mistrovství světa se od druhého po šesté místo seřadily jen Číňanky.

Nikdy nebyla pryč tak dlouho

„V Anglii bych se s trenérem chtěla naučit trik flair, což je salto v radiusu s otočením o 180 stupňů,“ říká v tiskové zprávě dvojnásobná mistryně Evropy a třetí žena loňského mistrovství světa ve freestyle BMX.

Nejdřív ji ale čeká v sobotu závod kategorie C1 ve švýcarském Aigle. Pak se přesune do Anglie, kde bude trénovat v mnohem náročnějších parcích, než má k dispozici v Česku. A právě kvalitnější příprava se Miculyčové bude hodit pro start v dalším závodu C1 v čínském Bazhongu.

Zdroj: Se svolením Ivany Roháčkové.

„Trochu se bojím náročného cestování, protože bude fakt dlouhé. Mimo budu asi dvacet dní. Nikdy jsem kvůli závodům a soustředění tak dlouho pryč nebyla. Vždycky to byl maximálně týden,“ upozorňuje čerstvě osmnáctiletá dívka.

„Vím, že nebudu mít ani tolik možností něco vidět, protože závody se pojedou na odlehlém místě. A taky si myslím, že tam budou silnější soupeřky,“ vysvětluje Miculyčová, která dělá maximum, aby příští rok závodila na olympijských hrách v Paříži.

Od zkušeného trenéra se může hodně naučit

„Určitě na to má,“ říká nový trenér, který byl svého času mistrem Evropy a vicemistrem světa. „Iveta má obrovský potenciál a talent. Pořád ji říkám, že vůbec neví, jak dobře může jezdit. Naštěstí to vidím a vím, že má strop hodně vysoko.“

Studentka oboru požární ochrana na Střední průmyslové škole chemické v Pardubicích má radost, že bude mít vedle sebe legendu freestyle BMX. „Od Berryho se toho můžu hodně naučit. Vždyť je to jezdec, který vymyslel i vlastní triky,“ připomíná Miculyčová, která kromě olympiády sní právě o vlastním triku.

Koulař Tomáš Staněk
Staněk: Jako malí jsme si vyřezávali oštěpy. Dnešní děti pořád čučí do mobilu

Po letošním mistrovství světa, na němž skončila po pádu ve finálové jízdě devátá, se experti shodli, že neměla dost času, aby se přizpůsobila velikosti a náročnosti překážek. K tomu potřebuje trénovat na nejnáročnějších skateparcích světa.

„U nás je největší v Pardubicích. Není vůbec špatný, ale podle měřítek náročnosti patří mezi průměrné. My potřebujeme víc. Věřím, že se silnými partnery se k tomu budeme postupně dostávat,“ dodává čtyřiatřicetiletý Beran.