rozhovor

Vypadáte dost spokojeně. Dá se říct, že už věříte v postup do vyřazovacích bojů?

K tomu potřebujeme ještě jeden zápas vyhrát. Ale tímhle vítězstvím jsme udělali skutečně velký krok, to je pravda.

Už dříve jste říkal, že souboj s hokejisty Toronta, přímými konkurenty o play off, bude možná klíčový…

A taky možná byl. Nám prospěly tři dny volna před sobotním zápasem ve Philadelphii, Toronto naopak muselo sehrát tři utkání ve čtyřech dnech. To mohlo být rozhodující.

Ovšem do konce základní části zbývají Rangers ještě tři zápasy…

A nebudou lehké, také soupeřům jde přece o hodně. S newyorskými Islanders a Montrealem bojujeme o postup, Pittsburgh zase o první místo v divizi.

Co vaše forma? Zdá se, že jste si ji dobře načasoval: za poslední dva duely máte dva góly a čtyři asistence.

Víte co, já už se na ty body tolik nedívám, jako když jsem byl mladší nebo bojoval v produktivitě. Teď jsem rád, když se trefím a pomůže to týmu. Já vím, že to zní jako fráze, ale…

Ale?

Kdybych byl v popředí kanadského bodování a měl šanci ho vyhrát, třeba bych se na to i zaměřil. Teď mě ovšem zajímá tým, abych ho dovedl do play off.

Čím to, že se Rangers v posledních zápasech začalo střelecky dařit?

Bylo období, kdy jsme dali padesát šedesát střel za zápas, a stejně tam nic nepadlo. Pořád jsem věřil, že se to štěstí musí otočit na naši stranu. A teď se tak stalo.

Uvažujete ještě o hranici sta bodů? Stále ještě máte šanci na ni dosáhnout.

Nebudu se na to dívat. Byli jsme v situaci, kdy nás každá porážka mohla položit. Člověk, když se pak dostane do vedení, raději brání a nic neriskuje. A v podvědomí se šetří na příští zápas.

Povězte, v čem tkví ta proměna od únorových Rangers v krizi a březnových Rangers, kteří si téměř zajistili postup?

Je důležité najít hru, s kterou můžete v play off někam dojít. My ji zavedli už o něco dřív, dvacet posledních zápasů. Celou tu dobu hrajeme pod tlakem, což pro nás pak může být obrovská výhoda.