Nejlépe si počínal Jakub Halouzka, který ovládl šestou třídu. Sobotní program Europa Cupu měl kvůli počasí docela dramatický průběh. Přišla bouřka a nad přístavním Koperem a okolním pobřežím Jaderského moře létaly blesky.

Závodníci předpokládali že bude vyvěšeno AP nad H – tedy vyvlajkováný odjezd do přístavu, a tak se spontánně vydali ke břehu. „Závodní komise však byla nekompromisní. Posunula startovní loď jen blíž do zálivu a začala startovní proceduru. Bouřka nebouřka, všichni jsme se samozřejmě vrátili,“ popisoval v tiskové zprávě Jakub Halouzka.

Libor Podmol získal v Mnichově pro Česko druhé místo v souboji národů
Po pádu byl v Mnichově nervózní. Jsem nadšený, že to klaplo, těšilo Podmola

První den se v silném jihovýchodním větru odjeli dvě rozjížďky. „Začal jsem s druhým a prvním místem, a byl tak s průběžnými výsledky nadmíru spokojený. Bohužel však jen na chvíli. Večer jsem zjistil, že mi jury v první rozjížďce dala penaltu, které jsem si nevšiml. Z dvojky tak byla rázem diskvalifikace,“ líčil člen Moravského Yacht Klubu.

„Doufal jsem, že se mi první rozjížďku podaří škrtnout, nicméně to znamenalo, že již žádnou další nesmím pokazit. Naštěstí se mi i v následujících pěti jízdách dařilo, a tak z toho nakonec bylo i celkové první místo,“ pochvaloval si.