Jeho jízda se zastavila až ve finále, kde byl nad jeho síly Korejec Park Je One. Janošek přitom závodil pátý den za sebou. „Vůbec jsme nečekali, že získá tolik medailí. Trochu jsme doufali v obhajobu kilometru a v každé disciplíně v umístění do šestého místa. Nikoho nenapadlo, že dopadne až tak dobře," radoval se hlavní kouč brněnské Dukly Svatopluk Buchta.

Ke stříbru ze sprintu přidal stejný kov v keirinu, obhájil titul mistra světa v závodě na kilometr s pevným startem a navíc pomohl týmovému sprintu ke čtvrté příčce. „Je to nadstandardní junior, to o něm víme už dlouho," dodal.

Medailovou sbírku Dukly Brno rozšířila bronzem v keirinu ještě Sára Kaňkovská. „To už je úplně mimo předpoklad. Sára má velký talent, ale závodí mezi juniory první rok, neměla přitom moc dobrou sezonu a ani na začátku mistrovství nevypadla, že je že schopná útočit na medaili," prohlásil Buchta o pokračovatelce slavného cyklistického rodu Kaňkovských. Její strýc Alois se stal mistrem světa v omniu v roce 2007.

Devátým místem v keirinu se rozloučila se šampionátem Natálie Šrůtková, Ema Kaňkovská dokončila omnium na třináctém místě.

Mistrovství světa juniorů v dráhové cyklistice v Astaně:

Junioři:

Omnium: 1. Stewart (N. Zél.) 191, 2. Wight (Austr.) 181, 3. Kanter (Něm.) 156, …20. Čapek (ČR) 37.
Sprint: 1. Pak Če-on (Kor.), 2. Janošek (ČR), 3. Meissner (Něm.).
Keirin: 1. Radzikiewicz (Austr.), 2. Janošek, 3. Meissner, …5. Čechman (ČR).

Juniorky:

Sprint: 1. Hinzeová (Něm.), 2. Fieldová (Austr.), 3. Bogojavlenská (Rus.), …11. S. Kaňkovská, 16. Šrůtková (obě ČR).
Keirin: 1. Hinzeová, 2. Fieldová, 3. S. Kaňkovská, …9. Šrůtková.