Westbrook a spol. zazářili jen několik hodin poté, co vyšlo najevo, že nejužitečnější hráč minulé sezony a další hvězda týmu Thunder Kevin Durant možná až do konce sezony nebude hrát kvůli přetrvávajícím bolestem operované nohy. Druhý nejlepší tým ligy zaskočili zejména v poslední čtvrtině, v níž Westbrook dal 17 bodů.

"Dneska jsme do toho dali všechno, s tím jsem moc spokojený," neskrýval nadšení Westbrook, který také proměnil všech svých 17 trestných hodů, což je rekord sezony.

Oklahoma se na osmém místě Západní konference vzdálila devátému New Orleansu. Pelicans prohráli na palubovce nejúspěšnějšího týmu NBA Golden State 96:112.

Cleveland má jisté play off

LeBron James i s virózou nastřílel 29 bodů, z toho třináct v poslední čtvrtině, a Cleveland si po výhře 95:92 nad lepšící se Indianou zajistil účast v play off, první od Jamesova odchodu v roce 2010. James vynechal ranní střelecký trénink i většinu předzápasového rozcvičení, ale v poslední čtvrtině zápasu dal v jednu chvíli jedenáct bodů v řadě a otočil na 93:92.

Portland podlehl Orlandu 104:111 a v boji o nejlepší možnou pozici pro play off v Západní konferenci si připsali třetí porážku v řadě. Trail Blazers propadli proti outsiderovi v poslední čtvrtině a navíc nedokázali zastavit Elfrida Paytona. Mladý rozehrávač Magic se stal prvním nováčkem od roku 1997, který si připsal ve dvou utkáních za sebou triple double. Ke 22 bodům přidal 10 doskoků a 10 asistencí. Blazers nestačilo 31 bodů a 10 doskoků LaMarcuse Aldridge.

Bláznivý zápas se odehrál v Brooklynu, kde Nets podruhé v sezoně museli hrát s Millwaukee tři prodloužení. Bývalý trenér Brooklynu a současný kouč Bucks Jason Kidd nebyl tentokrát tak úspěšný jako v listopadu, kdy Bucks zvítězili. Nyní si Brooklyn připsal výhru 129:127. Hráči Millwaukee doskočili 81 míčů a vyslali 129 střel, o 22 více než soupeř, přesto nevyhráli. Vítěze vedl Brook Lopez s 32 body, 18 doskoky a pěti bloky. Za poražené zaznamenal Zaza Pačulja 22 bodů a 21 doskoků.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Milwaukee 129:127 po prodl., Chicago - Toronto 108:92, Cleveland - Indiana 95:92, Dallas - Memphis 101:112, Golden State - New Orleans 112:96, LA Clippers - Washington 113:99, Miami - Denver 108:91, Oklahoma City - Atlanta 123:115, Orlando - Portland 111:104, Philadelphia - New York 97:81, Sacramento - Charlotte 101:91, San Antonio - Boston 101:89.

4. Denver 70 26 44 37,1
5. Minnesota 68 15 53 22,1