„Chtěli jsme upoutat na výstavu a připomenout, že až do 15. prosince probíhá na internetu dražba. Celé setkání bylo moc příjemné, děti i sportovci si užívali společný čas v uvolněné atmosféře," uvedla manažerka České olympijské nadace Martina Voříšková.

Na dražbě se podílí i Nadace Jedličkova ústavu, jež se zaměřuje na více oblastí podpory dětí a mladých lidí s handicapem. Finanční prostředky věnuje například pro sportovní klub handicapovaných, z jehož řad se rekrutují nejen rekreační sportovci, ale i paralympionici.

Olympionici děti zaujali vyprávěním o svých sportovních začátcích a samozřejmě o největších triumfech. Za odměnu si naopak vyslechli básničky, které děti každému složily.

„Básničky se mi líbily úplně ze všeho nejvíc, sama bych takové složit určitě nedokázala. Bylo i vidět, že děti sport hodně zajímá a baví. Věřím, že jim výtěžek z aukce pomůže nejen ve sportu," uvedla na webu Českého olympijského výboru golfistka Spilková.

Zlatý šampion v moderním pětiboji z Londýna Svoboda po každé olympiádě rozdá úplně vše. "Je to příležitost, jak udělat něco pro dobrou věc. Chci, aby i ostatní měli příležitost věnovat se sportu a udělat něco pro svoje zdraví," uvedl.

A jaké "poklady" darované předními českými sportovci naleznete v unikátní dobročinné akci na webu www.sportovniaukce.cz? Hvězdný Jaromír Jágr věnoval svou hůl, fotbalista Patrik Berger reprezentační dres ze stříbrného Eura 1996, Martina Sáblíková sportovní kombinézu, tenistka Andrea Hlaváčková podepsané šaty, dvojnásobný olympijský medailista Jaroslav Kulhavý nabídl cyklistické boty.