Největší boxerská událost v české historii. Tak to by mohl být souboj hvězd českého profi ringu mezi Štěpánem Horváthem a Lukášem Konečným.

Ctižádostivý Horváth se rozhodl vyzvat na duel bývalého světového šampiona Konečného, který ohlásil comeback. Pokud by legenda z Ústí nad Labem na nabídku kývla, byla by to pecka! Je ale vůbec reálné, že by k takové bitvě došlo?

„Záleží na hodně věcech, a tou nejdůležitější jsou prachy. Pokud bych dostal adekvátní částku a měl potřebnou formu, tak bych do toho šel,“ řekl Konečný, který se letos v prosinci vrátí do ringu jako 40letý a po čtyřleté odmlce.

„Nechci se vracet do aktivní kariéry, jen do jednoho zápasu. Jsem už starý, sice si myslím, že jsem pořád dobrej, ale už ne nejlepší. Bude záležet, v jaké formě se v prosinci ukážu. Když zjistím, že na to mám, můžu se začít zabývat výzvou Štěpána. Ještě jsem nenajel na tvrdý trénink, takže nevím, jestli se náhodou nerozsypu,“ dodal. Chomutovský rodák Horváth veřejně vyzval svého bývalého trenéra v pondělí.

„Lukáš je člověk hodně spjatý s tím, co se tady v boxu děje. Mám k němu velikou úctu, ale nelíbí se mi tolik styl, jakým on to uchopil. A myslím, že náš souboj by byl cestou, jak tenhle sport oživit,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro isport.cz. „Nevidím důvod, proč by výzvu neměl přijmout. Může teď dokázat, jak dobrý skutečně je,“ hecoval Konečného.

Ten prý věděl, co se chystá. Jaká byla jeho první reakce? „Něco mezi překvapením a zklamáním. Když si něco takového dovolí, odhaduju, že byl donucen k zoufalému činu, protože je na dně, ať už psychicky nebo finančně. Z marketingového hlediska je to dobrý tah,“ prohlásil Konečný.

Konečný se pozastavuje nad tím, že s ním chce jít do ringu právě jeho někdejší souputník. „Mrzí mě, že se k tomu odhodlal. Já ho k boxu přivedl, dlouho jsem se o něj staral, domlouval jsem mu všechny zápasy. Dá se říct, že jsem ho živil, investoval jsem do něj peníze a zachránil jsem mu kariéru.“

Podle Konečného je to od Horvátha podpásovka. „Je to trošku nefér. Já už se nikdy neobjevím v ringu v takové formě jako před deseti lety. Já můžu jeho výzvou jenom ztratit. Už jsem v důchodu, poloslepý a tlustej,“ usmál se Konečný.

Přesto by chtěl vědět, jak by souboj nejlepších českých profesionálních boxerů posledních let skončil. „To by mě zajímalo. Spároval jsem s ním několikrát a vím, že na tom není psychicky ideálně. Technicky je lepší, ale v boxu rozhoduje mnohem víc aspektů a já bych si věřil,“ vzkázal Konečný.

Lukáš Konečný se v roce 2012 postavil do ringu proti pornoherci Robertu Rosenbergovi. Prohlédněte si fotogalerii ze zápasu:

Pokud by k pikantnímu střetu přece jen došlo, po vstupenkách by se jen zaprášilo. Na souboj dvou rozdílných stylů by se těšil i prezident České boxerské asociace Svatopluk Žáček, který oba bijce dobře zná. Konečného i Horvátha totiž vedl ještě v amatérech v Ústí nad Labem i reprezentaci. „Každý je úplně jiný. Lukáš je takový rafan a Štěpán rychlý technik,“ srovnal oba rivaly.

Vítěze by si ale netroufnul tipnout. „To je těžké. Těch alternativ je hodně. Pokud Lukáš neumlátí Štěpána na spodek, tak ten ho vypinká,“ zauvažoval Žáček, který se příliš netváří na návrat Konečného do ringu. „Je to jeho věc. Ale já se držel slov Muhammada Aliho, který říkal, nikdy se nevracej. Ani Ali to ale nedodržel a byl bitý. Já jsem jeden z mála, kdo to dodržel.“

Horváth má evidentně s Konečným nevyřízené účty. Vadí mu, jakým směrem česká legenda vede profesionální box. „Spíš by mi měl líbat nohy a být na mě hodnej. Nebýt mě, tak už je dávno v p*deli, on si to ale evidentně nemyslí.“ 

Jablkem sváru může být i Lucie Sedláčková. Boxerku z Děčína vedl Konečný, než přešla k Horváthovi, který je jejím partnerem i trenérem.

„To je úplně stejný případ,“ zakroutil hlavou Konečný. „Lucku jsem přemluvil k boxu já a dostal ji tam, kde je. Pod Štěpánem měla jeden zápas, ale stále za ní stojí německá stáj. Teď ji čeká v listopadu kvalitní soupeřka a já jsem si jistý, že prohraje,“ naznačil Konečný, že pod Horváthem se nedokáže na duel dostatečně připravit.

„Že někdo změní trenéra, to je naprosto v pořádku, to je vývoj. Ale nikdo z nich si nedokáže uvědomit, kolik jsem pro ně odvedl práce, nejen jako trenér. Oni jsou sportovci a tohle si neuvědomují. Štěpánovi jsem zaplatil deset nebo jedenáct zápasů. Domlouval jsem mu zápasy, aby vyhrál. Dostal jsem ho do zahraničí, kde měl šanci na výhru, že to nedokázal, to je jeho věc.“