V kádru jsou znovu tři brankáři Martin Galia, Petr Štochl a Tomáš Mrkva a také Jan Landa, který si na turnaji v Polsku na konci prosince odbyl premiéru za reprezentaci a poté nechyběl ve dvou přípravných zápasech ve Švédsku. Kvalifikaci vynechá kapitán Filip Jícha, který je po operaci stydké kosti.

Zápasy s Tureckem 13. ledna v Ankaře a 16. ledna ve Zlíně budou vyvrcholením první fáze kvalifikace mistrovství světa. V ní Češi na podzim dvakrát porazili Belgii a vedou tříčlennou skupinu o dva body před Turky. Ti ve středu zvítězili v Belgii nečekaně 31:24 a nyní je čeká domácí odveta. Do červnového play off o účast na šampionátu postoupí z tříčlenné skupiny jen vítěz.

"Netrpělivě čekáme na záznam středečního utkání, který máme od Belgičanů slíbený. Měli bychom ho dostat dnes. Až ho zanalyzujeme, budeme přesně vědět, co nás s Turky čeká," uvedl v tiskové zprávě Filip.

"Musíme ten výsledek brát tak, jak je. Turci vyhráli v Belgii, dá se očekávat, že vyhrají i v neděli doma. Takže budeme potřebovat proti Turkům vyhrát. Dvakrát," dodal.

Nominace ČR:

Brankáři: Martin Galia, Tomáš Mrkva, Petr Štochl.

Spojky: Tomáš Babák, Roman Bečvář, Ladislav Brykner, Jan Landa, Jan Stehlík, Milan Škvařil, Ondřej Zdráhala.

Křídla: Tomáš Hes, Jakub Hrstka, Miroslav Jurka, Milan Kotrč.

Pivoti: Libor Hanisch, Leoš Petrovský, Tomáš Říha, Petr Šlachta.