"Na začátku sezony jsem měl velké obavy a strach, jak to zvládneme. Ta obrovská kvalita a herní inteligence, která odešla, není nahraditelná. Ale mladí házenkáři mají v sobě obrovský potenciál, obrovskou chuť, i když možná zatím nejsou tak precizní. Z tohoto pohledu jsem překvapený," řekl Jícha v dnešním rozhovoru s novináři.

Jím vedený Kiel dosud utrpěl v bundeslize jen jedinou porážku před třemi týdny v Magdeburgu. "Ten zápas trošku beru i na svoje bedra. I když to není výmluva, cítil jsem se tam jako tělo bez duše. Hned po zápase jsem ulehl a dostal antibiotika. Pak jsem ani neodcestoval na Ligu mistrů. Jinak se ta naše sezona vyvíjí až překvapivě dobře. Kdyby nám někdo před jejím začátkem řekl, že před první reprezentační přestávkou budeme na prvním místě s náskokem tří bodů, těžko bych mu věřil," řekl Jícha.

Před touto sezonou se stal v Kielu kapitánem a novou roli si užívá, byť lídrem byl na hřišti i předtím. Teď má jen více organizačních povinností. "Obracejí se třeba na mě hráči s tím, kdy pojedeme, co si mají obléct na sebe, jakou si vzít kravatu. Jsem ten, co to vše musí nějak zkorigovat. To jsou úlohy, které k tomu patří. Z toho pohledu je to někdy náročnější, ale ten pocit přivést ten tým do té arény mě naplňuje. O tom jsem snil, když jsem byl malý, když jsem začal vnímat, jaký je Kiel pojem. Z toho pohledu si žiju svůj sen," uvedl Jícha.

Přestože Kiel dobře odstartoval, klíčové podle jeho kapitána budou nejspíš až nadcházející dva měsíce do přestávky během evropského šampionátu v Dánsku. "Pokud na tom budeme stejně dobře 26. prosince, pak už bych si troufl říct, že bychom byli hlupáci, kdybychom si to nechali ujít. Ale může přijít herní nepohoda, která se stoprocentně dostaví zrovna v momentě, kdy budete mít čtyři zápasy za deset dní. Čtyřikrát prohrajete a sezona je fuč. Z toho pohledu musíme být velmi ostražití, hodně často si to připomínáme," podotkl kapitán české reprezentace.

Mužstvu prý paradoxně pomohla dosud jediná porážka ve skupině Ligy mistrů v polských Kielcích. "Dostali jsme takovou školu v Kielcích. Bylo vidět, že pokud znovu chceme do Final Four, musíme zařadit jiný rychlostní stupeň a to nám v Göppingenu pomohlo. Byl jsem nadšený z posledního zápasu v Göppingenu, jak jsme byli koncentrovaní. Udělali jsme obrovský posun dopředu," mínil Jícha, který se v těchto dnech s reprezentací chystá na dva přípravné duely se Srbskem před mistrovstvím Evropy.