První finálové utkání hraném na Moravě nabídlo divákům napínavou podívanou od samého začátku.

Úvod patřil domácím. Ty do hry katapultoval dvěma tříbodovými koši Šarovič. Těsný náskok vzrostl v 8. minutě až na rozdíl sedmi bodů (22:15). Přestože hosté opláceli domácím stejnou mincí, udržel Nový Jičín vedení až do konce první části.

Přestože hned na začátku druhé čtvrtiny navýšili domácí svůj náskok na osm bodů (32:24), snížil Nymburk během dvou minut na rozdíl jediného koše. Poté domácí svým týmovým výkonem, podporovaným hlučným publikem, opět odskočili. Minutu a půl před přestávkou to bylo ale opět o bod (45:44).

Vstup do třetí části vyšel lépe Nymburku, který se poprvé dostal do vedení. Ve 24. minutě musel po páté osobní chybě střídat domácí Pelikán. Nymburk se dostal do mírného tlaku, Jičínští ale měli jistotu v tříbodových pokusech Beechuma a doskocích Walkera.

Ve 25. minutě si za stavu 60:61 vzala, z důvodu uklidnění situace, oddechový čas novojičínská střídačka. Hosté svůj těsný náskok drželi, přesto se jim odskočit nepodařilo.

Poslední část vyšla lépe opět domácím, kteří se košem Gavláka dostali opět do vedení. Pět minut do konce si museli vzít oddechový čas hosté. Minutu do konce vedli domácí o pět bodů, půl minuty před závěrečnou sirénou už jen o bod. Náskok ale nakonec nejen udrželi, ale ještě navýšili.

Po třech zápasech tak vede Nymburk ve finálové sérii 2:1 na zápasy. Další utkání se odehraje znovu v Novém Jičíně.

NOVÝ JIČÍN - NYMBURK 97:93 (29:24, 49:46, 71:72)
Body: Beechum 18, Walker a Šarovič 17, Gavlák 11, Chapman 10, Šoška 7, Venta 6, Štec 5, Reinberger 4, Pelikán 2 – Sokolovský 22, Rančík 21, Schilb 15, Lee 10, Beneš 9, Benda 8, Nečas 4, Mack a Křemen 2. Trojky: 11/6. Fauly: 21/22. TH: 24/31:19/23. 5 chyb: 24. Pelikán, 37. Šoška – 40. Sokolovský. Rozhodčí: Dolinek, Vyklický, Vondráček. Diváci: 1100. Nejlepší hráč utkání: Kenneth Walker (Nový Jičín). Stav finálové série: 2:1.