Hosté začali výborně. Na postu libera se objevil místo Kryštofa Kuliha. Na domácí straně proti „svému" Jihostroji hrál Šulista. V závěru prvního setu si favorit udržoval mírné vedení, Ostrava sice dotahovala, posledním na servisu byl právě domácí Petr Šulista (odchovanec Č. Budějovic), který dvakrát dobře odservíroval a měl dokonce na ruce vyrovnání: 23:25.

Ve druhém setu se skóre přelévalo ze strany na stranu. Škoda okamžiku za stavu 8:6 pro Jihočechy. Po time outu Fila sice „ošetřil" servis, ten ale stejně skončil
v síti a domácí nastartovali velký bodový nápor: 16:11 pro Ostravu. Trenéři vyměnili nahrávače a univerzála, sadu ale nezachránili.

Do třetího setu se vrátila základní sestava Jihostroje, jenže forma z úvodu zápasu se ztratila někde mezi sety. Ostrava vedla 16:12 a její hráči se předháněli v bojovnosti. Starosti měli hosté se všemi činnostmi, nejvíc je trápila přihrávka servisu. Promíchaná sestava znovu náskok nadšené Ostravy nedohonila. A čtvrtý set? Z jihočeské strany špatný výkon…

"První dva sety Ostravě nechodil servis, škoda, že jsme toho nevyužili a nezvládli druhý set vlastními chybami. Od třetího setu nás v důležitých momentech zatlačili servisem a my se s tím nevypořádali," uvedl kapitán poraženého celku Filip Habr. "Kromě servisu a příjmu jsme se domácím v ničem nevyrovnali. Udělali jsme stejně jako soupeř mnoho chyb, ale propadli jsme v útoku a obraně," konstatoval trenér Českých Budějovic Jan Svoboda.