Budějovicím chyběl zraněný smečař Fila, po delší době se ale divákům opět představil uzdravený brazilský univerzál Maciel.

Jihočeši si udržovali v průběhu prvního setu neustále pohodlný náskok. Hosté sice v určitých fázích dotahovali, jenže rozjetý Jihostroj bodově dohnat nedokázali.

Druhý set měl podobný průběh. V hostujícím týmu zlobil českobudějovickou obranu Kramár, útočná síla Jihostroje byla rozdělena na víc hráčů. A důležitou činností byl blok. Tím sbíral Svobodův tým velmi důležité body. Druhý set zakončila poslední rána kapitána, ze své pravačky vypustil do soupeřova pole Filip Habr nechytatelné eso.

Domácí, jak už se v posledních kolech stalo tradicí, neměli důvody k žádným razantním změnám v sestavě, zato trenér hostů Jiří Vojík své hráče v základní šestici protočil. Na vývoj třetího setu tento fakt velký vliv neměl. Jihostroj vyhrál 3:0, zůstává první v tabulce a hráči po zápase vyrazili s fanoušky na ples.