Podzimním soupeřem Jiřího Procházky měl být původně Američan Jamahal Hill, jenž v lednu získal Procházkou uvolněný titulový pás, rodák z Chicaga si ale přetrhl Achillovu šlachu. Po operaci ho čeká několikaměsíční pauza, a proto se pás šampiona rozhodl uvolnit.

„Chlape, je mi to moc líto. Opravdu jsem se těšil na náš souboj. Vážím si toho, že jsi se vzdal titulu. Jen člověk, který něco takového zažil, může takový čin ocenit,“ vzkázal mu Procházka.

Karlose Vémolu během zápasu s Patrikem Kinclem.
Nezdar s Kinclem? Ten zápas mě zničil, nenaučil jsem se prohrávat, říká Vémola

Spekulací byla spousta, jednou z nich i to, že Procházka bude pouze titulovým vyzyvatelem a na sobotním turnaji UFC si to o pás rozdají Polák Jan Blachowicz a a Brazilec Aley Pereira.

„O tom, že by můj souboj s Alexem mohl být o titul, jsme s vedením mluvili, ale musím říct, že to byla opravdu hodně krátká a stručná konverzace, ze které rychle vyšlo, že se nic měnit nebude a že půjdeme klasicky na tři kola,“ řekl Blachowicz.

Polský bijec pak poodhalil detaily zákulisních jednání. Vedení UFC však zatím tuto možnost oficiálně nepotvrdilo. 

Daniella Hemsleyová (vpravo) v boxerském ringu.
Zápasnice po výhře ukázala poprsí, pak se omlouvala. Naštvala známého promotéra

„Vedení UFC mi jasně řeklo, že vítěz zápasu půjde bojovat o titul. Je to titulový eliminátor. Pro mě se tedy nic nemění. Jamahal uvolnil titul a já mu přeji brzké uzdravení. Nevím, kdo bude můj další soupeř, nejspíš Procházka, se kterým budu bojovat o titul. Nyní se však soustředím jen na souboj, který mám přímo před sebou. Po zápase se můžeme bavit o tom, co bude dál,“ doplnil čtyřicetiletý Polák, jehož zápas s Procházkou si scéna bojových sportů žádá už rok.

K atraktivnímu duelu však dojde pouze pokud Blachowicz porazí nebezpečného Brazilce.