Elitní kajakář Jiří Prskavec při mezinárodním debutu na kánoi, které se věnuje zhruba dva roky, postoupil do finále z deváté příčky. Jel jako druhý a díky skvělé závěrečné části tratě se dostal o více než dvě a půl sekundy do čela. Pak ho porazil jen o jedenáct setin Slovák Matej Beňuš a o 3,19 sekundy suverénní vítěz Tasiadis.

Po finálové jízdě měl Prskavec radost, i když ještě nevěděl, na jaké umístění to bude stačit. „Myslím, že jsem předvedl prakticky maximum, na co mám. Pak jsem si říkal, že by to mohlo být takové šesté, páté místo,“ uvedl.

„Je to haluz“

V cílovém prostoru sledoval, jak jeho soupeři postupně kazí. „Ta trať byla nepříjemná, zvlášť pro ty, co na rozdíl ode mě nepřehazovali. Nakonec to vyšlo tak, že jsem skončil třetí. To fakt nechápu, přijde mi to neskutečné. Ale hrozně si toho vážím, že s klukama budu stát na stupních. Je to haluz a myslím si, že to určitě nebude pravidlem, ale mám z toho strašnou radost,“ radoval se dvojnásobný mistr světa a pětinásobný evropský šampion na kajaku.

V Augsburgu paradoxně dopadl na kánoi lépe než ve své parádní disciplíně, na kajaku obsadil v pátek pátou příčku. Postaral se o zatím jedinou českou medaili v Augsburgu.