„Po pěti nedělích, kdy jsem nebyl na vodě a trénoval hlavně na běžkách, je to takový malý zázrak,“ vzkázal v nahrávce pro média olympijský vítěz. „Byl jsem příjemně překvapený, protože jsem po týdenním pádlování nevěděl, co čekat. Na kajaku se mi podařilo zajet super finále a celkově to bylo stabilní.“

Jiří Prskavec
Vánoce Jiřího Prskavce: Zpívat koledy jinde než doma bych si netroufl

Na singlu měl poprvé od loňského roku, kdy dostával od nejrychlejších sedm osm vteřin, srovnání. „Teď to byly už jenom dvě tři, takže zlepšení určitě došlo. Je vidět, že se zlepšuju a pořád mě to baví. Kombinuju to s kajakem, který zůstává prioritou, ale i tak se posouvám dál, takže super,“ usmíval se.

Krásná příroda na očistu hlavy

„Tím, že už jsme na Réunionu asi pošesté a potřetí za sebou, tak nás tu berou jako ‚místňáky‘ a jsou nadšení z toho, že se sem vracíme. Trénink je tu suprový. Přestože je trať místy malinko nudnější, účely tréninku splňuje možná víc než dokonale. Není ani problém utéct od pádlování do krásné přírody a vyčistit si hlavu,“ přiblížil Prskavec.

V akci na na ostrově ležícím v Indickém oceánu se připravují i další čeští reprezentanti. V kategorii kajakářů se do finále probojoval Tomáš Zima, který obsadil desátou příčku. Finále těsně uniklo úřadujícímu mistru světa Vítu Přindišovi, který se těsně před cílem převrátil.

Jiří Prskavec
Virtuální závod? Neumím si představit, že budu pádlovat 15 minut, říká Prskavec

Trojnásobné české zastoupení mělo finále kanoistek. Na šestém a sedmém místě se seřadily Gabriela a Martina Satkovy, devátá skončila Tereza Kneblová. Mezi kajakářkami obsadila páté místo Lucie Nesnídalová.