Vingegaard měl těžký v náročné čtvrteční etapě, spolu sním skončily v sanitce i další hvězdy - Slovinec Primož Roglič a Remco Evenepoel z Belgie. Všichni tři se měli letos na Tour de France utkat o prvenství.

Cyklisté nezvládli ve vysoké rychlosti ostrou pravotočivou zatáčku a vyjeli ze silnice. Někteří narazili do vybetonovaného příkopu a velkých kamenů.

Zdroj: Youtube

Nejhůře dopadl právě sedmadvacetiletý Dán, který zůstal dlouhou dobu nehybně ležet na zemi. Podle prvních zpráv od jeho týmu Visma-Lease a Bike po nehodě si Vingegaard přivodil zlomeninu klíční kost a několika žeber. Jenže jak se později ukázalo, nebyl to kompletní výčet zranění.

Slovinský cyklista Primož Roglič z týmu Jumbo-Visma
Používá Jumbo-Visma doping? U Armstronga taky nejdřív nebyly důkazy, říká Pineau

„Další vyšetření v nemocnici odhalila, že Jonas utrpěl také pohmoždění plic a pneumotorax. Je stabilizovaný a má za sebou klidnou noc. Zůstává hospitalizován,“ sdělil nizozemský tým na sociální síti X. Pneumotorax je nahromadění vzduchu nebo jiného plynu do pohrudniční dutiny obklopující plíce.

Musí podstoupit operaci

Na místě incidentu bylo potřeba tolik sanitek, že byl závod z bezpečnostních důvodů zastaven. Evenepoel skončil se zlomenou klíční kostí a zlomenou lopatkou. V pátek se měl vrátit do Belgie, kde podstoupí operaci. Jay Vine utrpěl zlomeninu krční a dvou hrudních obratlů a zůstává v nemocnici na neurologickém pozorování. Roglič vyvázl v děsivého pádu bez zlomenin.

„V cyklistice si nikdy nepřejeme, aby docházelo k haváriím. Ted jsme bohužel viděli jednu opravdu ošklivou. Přeji svému týmovému kolegovi Jayovi a všem kamarádům v pelotonu brzké uzdravení po těžkém pádu,“ napsal Slovinec na platformu X.