„Nejdříve jsem cítil jen lehké štípnutí, ale při dopadu nohy na zem jsem pochopil, že je něco špatně. Spadl jsem a začal cítit příšernou bolest. Během chvilky byla kolem mě spousta lidí. Viděl jsem to při zápase UFC Silva vs. Weidman, kdy právě Silva měl naprosto stejné zranění jako já. Nemohl jsem tomu uvěřit, ale snažil jsem se zachovat klid. Je hrozné koukat na svoji bezvládnou nohu. Zvláště potom co jsem cítil, že mám v zápase navrch. Už to nechci nikdy zažít,“ svěřil se Tomáš Peleška
Ještě v kleci na nosítkách ukázal hromově povzbuzujícím divákům sevřenou pěst a zvednutý palec.

I v sanitce o chvíli později hlásil, že je „v poho“. „Cítil jsem obrovskou podporu, to jsem nikdy nezažil. Chtěl jsem, aby lidi věděli, že to nevzdám a že budu v pořádku. Ze zbytku sil jsem jim dal najevo, že jsem ok. To jaký řev jsem pak slyšel mě hrozně potěšilo a řekl jsem si, že zabojuju a vrátím se. Publikum bylo úžasné!,“ vysekává Tomáš Peleška poklonu fanouškům v Ambassadoru.

SLADKÉ VZPOMÍNKY. Dana Zátopková olympiády uměla: v Helsinkách 1952 vyhrála (její muž Emil ve stejný den ovládl běžecký závod na pět kilometrů) a v Římě 1960 byla stříbrná. „Olympiáda je něco extra, magická přehlídka nejlepších,“ říká zasněně.
Oštěpařská královna Zátopková: Když chce člověk něco dokázat, musí pro to žít

Operován byl bojovník Reinders týmu v karlovarské nemocnici, zřejmě dnes poputuje domů do Prahy, do domácího ošetření. „Rentgen nebyl moc pěkný. Podle lékařů to ale se mnou vypadá dobře, operace se povedla. Myslím, že udělali kus práce a mám dobré vyhlídky se vrátit zpět k zápasení,“ oddechl si Tomáš Peleška.

Myšlenka na skončení s MMA? „Přemýšlel jsem o tom, ale jen na chvilku. Když mi lékaři řekli, že budu zdravý a bez následků, tak jsem tyhle myšlenky zadupal a řekl, že se budu soustředit na rodinu, uzdravení a návrat zpět. Nyní jsem měl výbornou formu a vím, jak se do ní dostat zpátky. Mám za sebou úžasné lidi jako moji snoubenku, nebo kluky z Reinders MMA – mojí domovské stáje, kteří pro mě dělají i nemožné. Já to prostě nevzdám, vrátím se,“ má jasno 36letý policista z pražské pohotovostní motorizované jednotky.

17.9.2017 Káňa brno
Kometa doma marně buší do vrat. Chce to vyhrát třeba i 1:0, říká Haken

Co říká zápasení otce malé Terezky zanedlouho již manželka Jana? „Já bych řekl, že se v ní snoubí hrozný pocit strachu a hrdosti. Nebrání mi v zápasení a bezmezně mě podporuje. Na druhou stranu z ní cítím, že kdybych dělal bezpečnější sport, byla by raději. Každopádně je to moje velká opora. Vždy fandí na sto procent a vždy při mě stojí ať je dobře, nebo špatně. Mám úžasnou ženu!,“ hlásí Tomáš Peleška.

Ten si na pokoji karlovarské nemocnice bere ještě jednou slovo. „Chtěl bych pozdravit úžasné karlovarské publikum, poděkovat své ženě, trenérovi André Reindersovi a všem lidem z týmu, kteří tam byli se mnou a hned na místě mi pomáhali a pomáhají i nyní. Já si teď odpočinu a slibuji, že se vrátím v ještě lepší formě než jsem byl. Můj velký dík patří samozřejmě všem lékařům a sestrám, kteří se tu o mě starali, byli úžasní. Jim děkuji za to, že se budu moci vrátit zpět.“ Držíme palce.