Ivo Pavlínek začínal se stolním tenisem před sedmdesáti lety. Už tenkrát byl Bohuslav Menkina jeho spoluhráčem. „Vybavení nebylo nic moc, o to více jsme měli nadšení a zápalu,“ vzpomínají oba jmenovaní, kteří radvanickému klubu zůstali věrni po celou svou kariéru.

Ivo Pavlínek byl nejen hráč, ale i trenér a funkcionář radvanických stolních tenistů. „Třeba v sedmdesátých letech jsme měli na tréninku plno. Žáci měli i slušné výsledky a prosadili se i na vyšší úrovni. Vždycky jsem vycházel z toho, že sport musí ty mladé hlavně bavit a snažil jsem se, aby byli soutěživí. Hráli jsme turnaje, zápasy do oddílového žebříčku,“ vzpomíná Ivo Pavlínek.

Zkušenosti pomáhají

Na rozdíl od něj Bohuslav Menkina měl ve své kariéře i několikaleté přestávky. „Jsem ale rád, že jsem se na staré roky vrátil. Na tréninky a zápasy chodím do sokolovny moc rád. Člověk se tu zasměje, protáhne si tělo a přijde na jiné myšlenky. A na tréninky jezdím až z Výškovic na kole. Ne pokaždé, ale někdy ano,“ usmívá se 85letý stolní tenista.

V letošní sezoně se mančaft F radvanických stolních tenistů stal raritou. Na jedné soupisce jsou nejen dva hráči, kterým je 85 roků, ale také 12letá Anežka Hřivnová a o dva roky starší Matěj Ogrodník.

A jak si rozumějí? „Jsem ráda, že hraju a že mi ti zkušenější i poradí. Spíše mě uklidňují. Když se blíží koncovka setu, tak mi pan Menkina říká, ať hraju s rozmyslem,“ usmívá se Anežka a Matěj dodává: „Trénujeme třikrát v týdnu a chodím tady rád. A že je mezi námi velký věkový rozdíl. To vůbec nevadí. Naopak, často se společně zasmějeme a určitě si máme co říct,“ dodává 14letý Matěj Ogrodník.