Oproti minulosti se ještě víc zaměřil na detaily přípravy. Minulý rok se dvoumetrový obr, který patří mezi nejúspěšnější české olympioniky současnosti, spojil s profesorem Liborem Vítkem, odborníkem na sportovní výživu.

„Dali jsme dohromady jídelníček, který dlouhodobě dodržuju. Hodně mi pomáhá i nutriční terapeutka Karolína Paloudová, která se hlavně na podzimním soustředění starala o to, abych si co nejvíce osvojil předepsanou stravu,“ vypráví čtyřnásobný olympijský medailista.

Ondřej Perušič a David Schweiner dosáhli s pomocí svého týmu na nejlepší výsledek v historii českého plážového volejbalu, v Mexiku v říjnu vyhráli světový šampionát.
Paříž bude vlastně první pravá olympijská zkušenost, říkají Schweiner a Perušič

Pozitivní změny Dostál pocítil téměř okamžitě a projevily se i v tréninku. „Oproti minulosti zvládám víc aerobní zátěže, takže věřím, že se v průběhu sezony budu cítit lépe. Změnu k lepšímu potvrdily i fyzické testy. Zlepšil jsem se v testu VO2max i na pádlovacím trenažéru. Zjednodušeně jsem lehčí, silnější a vytrvalejší,“ pokračuje.

Dobrá fyzička je klíčová

Co možná nejlepší fyzička je v olympijském roce klíčová. „Na startu chci vědět, že jsem udělal maximum, abych předvedl co nejlepší výkon. I proto jsem si navýšil tréninkový čas. Největší změnou je ale striktní stravování a důraz na regeneraci. Připravuju se už na čtvrtou olympiádu, takže věřím, že vím, co dělám,“ vysvětluje zanedlouho jednatřicetiletý závodník Dukly.

A jak ho motivuje, že se pojede o medaile s kouskem legendárního symbolu francouzské metropole? „Byl jsem na Eiffelovce několikrát, takže by bylo hezké mít doma kus železa přímo z věže,“ usmívá se Dostál.

Organizátoři zveřejnili podobu olympijských a paralympijských medailí.
Kousek Paříže pro nejlepší z olympiády. Organizátoři ukázali unikátní medaile

Po soustředění ve španělské Seville ho čeká tradiční příprava v Kalifornii, kde bude se svým týmem až do dubna. „Potom mě už čeká světový pohár a národní kvalifikace na olympiádu,“ uzavírá.