Zářijové mistrovství světa v americkém Deep Creeku se mu vzdalovalo.Pomohl klid, rehabilitace, speciální cvičení i infuze. „Už zase vím, jaké to je probudit se bez bolestit," hlásí Hradilek zvesela.
A tak se s vervou pustil do tréninku. Na vodě se připravuje už tři týdny. „začal jsem a s ježděním na volné klidné vodě," popisuje. „Teď už mám ale za sebou 13 pořádných tréninků. Cítm se docela dobře, ale na videu to zas tak dobře nevypadá."

Vše má svůj čas. Vždyť Hradilek dohání dvouměsíční tréninkové manko. Trénink fyzičky a vytrvalosti jsou na denním pořádku. „Jsem právě v období, které mívám zhruba v březnu," vysvětluje úřadující světový šampion.

Posilovna raději ne

Posilovně se však raději vyhýbá a volí spíše balanční cvičení. „Svalů mám dost, chci se jen udržovat, zpevňovat," líčí a plánuje novinky v tréninku. „Zaměřím se taky na techniku pádlování a záběru."

Krk zpevňuje i speciálním límcem, chrání ho hlavně před chladem. Problémy s ploténkou se totiž mohou kdykoliv znovu ozvat. „Náš sport je náročný a moje svaly mají sílu, takže to
odnáší páteř," říká. „Podle lékařů je teď ale vše v pořádku, ploténka je v klidu. Jen svaly na krku nejsou dva měsíce zvyklé nic dělat."

Hradilek by rád otestoval svou formu už za dva týdny - při finále Světového poháru v Augsburgu. Chvilku si však pohrával s myšlenkou, že by odcestoval už tento víkend do španělského Sea. „Ještě to chce čas, za dva týdny na tom budu zas o něco líp," uvažuje. „Samozřejmě ale Ausburg pojedu z plného tréninku, abych alespoň částečně dohnal tréninkové manko."

Cílem je MS

Hlavním cílem je Deep Creek. Zbrusu nový kanál už čeští reprezentanti otestovali na nedávném americkém soustředění. Hradilek zůstal raději doma. „raději jsem neodletěl, jen bych se tam trápil," vysvětluje. „Mám zprávy, jak to tam vypadá. Kanál prý má svá specifika. Od třech lidí jsem ale slyšel, že mi bude sedět, tak tam nemusím jezdit trénovat," směje se.

Přece jen však existuje možnost, že by do Spojených států na světový šampionát nakonec neodcestoval. Stane se tak v případě, že se mu v Ausburgu nebude dařit nebo že se pochroumaná ploténka znovu ozvě. „pak bych to ale musel řešit radikálnější metodou," říká. „Věřím ale, že to bude dobré. Snad jsem to nezapomněl. Mám tu trofej za titul mistra světa a nechci ji nikomu dávat."

Pomůže  nová helma?

Za letošními plány vyrazí Vávra už s novou helmou. A slalomář nezastírá, že se na ni moc těšil. „Vlastní design na helmě RedBull je dalším splněným bodem mé kariéry. Tuto výsadu – nechat si udělat vlastní design – nemá z portfolia špičkových světových sportovců v týmu RedBull jen tak nikdo, snad jen patnáct. Přidává mi to tak na prestiži mezi ostatními jezdci," svěřil se hradilek k naprosto originálnímu stylu prezentace, který zvlášť u českých sportovců není příliš obvyklý.

A vysvětlil i motivy, na které design vznikal v dílně streetartového umělce Adama Bláhy. „Byl naprosto precizní a byla radost s ním spolupracovat. Ztvárnil hodně zdařile Poseidona, vládce všech vod, vyčnívajícího nad různými vodními tvory v čele s rybami, které jsou v mém rodokmenu jako znamení," popisuje závodník, jak návrh vznikal. „Dalším znakem jsou mé iniciály v rozbouřené vodě rozdělený trojzubcem-pádlem. Písmena s iniciálami VH jsem měl na helmě poprvé na olympiádě v Londýně a nejsou to pro mě pouze písmena, vedle mého jména mi připomínají i našeho bývalého prezidenta Havla," doplňuje Hradilek, podle kterého práce na helmě dala hodně práce. „Jen na nástřiku se pracovalo tři týdny, je tam hodně detailů. Ale výsledek stojí za to, hned se budu v závodech cítit lépe," uzavřel Hradilek.