Dvacetiletý Zima v sezoně poznamenané koronavirem závodil už před třemi týdny na SP v Tacenu, kde vypadl v semifinále. Ze Slovinska omlazená česká reprezentace odjela bez medaile, což se tentokrát opakovat nebude. Překvapivě se o to postaral ten nejméně zkušený z českých kajakářů.

Předloňský juniorský vicemistr Evropy Zima závodil v seniorském SP potřetí v kariéře. "S výkonem jsem spokojený nad míru, vůbec jsem nečekal, že by to mohlo stačit takhle vysoko. Ale už v kvalifikaci a semifinále jsem tady jezdil hodně slušné jízdy," uvedl v nahrávce pro média.

Ve Francii je kvůli koronaviru lockdown, takže do ochozů nesměli diváci. Na startu nebyla kompletní světová špička, ale Zimovi to na radosti nic neubralo. "Organizátoři připravili super závod i za těchto podmínek. Nezúčastnili se všichni nejlepší závodníci, ale i tak to byla super akce," pochvaloval si.

Britský kůň Warrsan s australským žokejem Kerrinem McEvoyem (vpravo) 4. září vyhrál dostih Světové série v Baden Badenu. Český žokej Filip Minařík (vlevo) v sedle německé Gonbardy dokázal vybojovat druhé místo.
Vyhrál 1769 závodů. Po vážném zranění ale šampion končí kariéru

Favorizovaný Přindiš, jenž v Pau loni vyhrál ME a před třemi lety tam byl druhý na MS, po výhře v semifinále doplatil ve finálové jízdě na čtyři trestné sekundy. Bez nich by skončil třetí, takto se dělil o pátou příčku se stříbrným olympijským medailistou z Londýna 2012 Hradilkem. Ten měl rovněž dvě penalizace za doteky branek a shodnou ztrátu 6,46 sekundy na vítěze.

Také mezi kajakářkami si ve finále vedla lépe ta mladší z českého dua. Osmnáctiletá Kateřina Beková, která je bronzovou medailistkou z letošního juniorského ME, skončila šestá. Se čtyřmi trestnými sekundami ztratila na vítěznou Francouzku Marii-Zelii Lafontovou přes 14 a půl sekundy. Zkušenější Veronika Vojtová se musela vracet do dvanácté branky a obsadila osmou příčku. Lucie Nesnídalová vypadla v semifinále.

V neděli při druhém a letos posledním závodě SP čekají semifinálové a finálové jízdy kanoistky a kanoisty.

Setkání s olympijským vítězem v moderním pětiboji Davidem Svobodou u příležitosti oficiálního ukončení jeho sportovní kariéry.
Svoboda o novém formátu pětiboje: Je to riziko. Osobně bych tímto směrem nešel

Muži:

K1: 1. Dougoud (Švýc.) 95,11 (0 trestných sekund), 2. Zima (ČR) -0,74 (0), 3. Bersinger (Arg.) -3,66 (0), …5. Přindiš a Hradilek (oba ČR) oba -6,46 (4).

Ženy:

K1: 1. Lafontová 106,57 (2 trestné sekundy), 2. R. Prigentová (obě Fr.) -3,98 (2), 3. Usová (Ukr.) -5,35 (0), …6. Beková -14,62 (4), 8. Vojtová -22,30 (2), v semifinále 20. Nesnídalová (všechny ČR).