Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Kajakářka Kudějová si opět vyjela v Seu d'Urgell třetí místo

Seu d'Urgell - Kajakářka Kateřina Kudějová obsadila na Světovém poháru ve vodním slalomu ve španělském Seu d'Urgell třetí místo. Stupně vítězů těsně unikly deblkanoistům Jonáši Kašparovi a Marku Šindlerovi, kteří skončili čtvrtí o 19 setin za slovinskou posádkou Luka Božič, Sašo Taljat.

7.7.2013

Česká kajakářka Kateřna Kudějová.Foto: ČTK/Pavlíček Luboš

Kudějová prošla do finále jako jediná z českých reprezentantek, když v semifinále obsadila poslední postupové desáté místo. Osmnáctiletá Karolína Galušková byla sedmnáctá a nenavázala na šesté místo z předchozího závodu v Augsburgu. Dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová skončila na 22. příčce a finále jí uniklo stejně jako v Německu.

Třiadvacetiletá Kudějová si vynahradila semifinálový neúspěch z Augsburgu a na olympijské trati z roku 1992 zopakovala třetí místo z loňska. Ve finále nestačila jen na Slovinku Evu Terceljovou a Britku Elizabeth Neaveovou. Jako poslední mohla českou kajakářku odsunout z pódia vítězka semifinále Slovenka Jana Dukátová, exmistryně světa však i vinou dotyku na jedné brance skončila čtvrtá o 22 setin za Kudějovou.

V deblkanoích zvládli skvěle semifinále Ondřej Karlovský a Jakub Jáně, kteří v něm skončili těsně druzí, ale finálová jízda jim nevyšla a propadli se na osmé místo. Naopak Kašpar se Šindlerem útočili z desáté pozice a o medaili je připravila až poslední startující loď. Francouzští mistři Evropy Nicolas Peschier a Pierre Labarelle se zařadili na druhé místo za krajany Gauthiera Klausse a Matthieua Péchéa. Dvojnásobní olympijští medailisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek byli sedmí.

Třetí závod SP ve vodním slalomu v Seu d'Urgell (Španělsko):

Muži:
K1: 1. Hradilek (ČR) 94,04 (0 tr. sekund), 2. Delfour (Austr.) -1,31 (0), 3. Hernanz (Šp.) -1,56 (4), …v semifinále 22. Hilgert, 33. Přindiš, 37. Prskavec (všichni ČR).
Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Dörfler (Něm.) 138, …8. Hradilek 102, 9. Prskavec 93, 18. Hilgert 64, 20. Přindiš 58.

3xK1:
1. Španělsko 107,30 (0), …3. ČR -1,96 (0).

C1:
1. Berčič (Slovin.) 99,67 (0), 2. Elosegi (Šp.) -1,29 (0), 3. Tasiadis (Něm.) -2,25 (0), 4. M. Jáně -2,26 (0), …v semifinále 11. Ježek, 15. Gebas (všichni ČR).
Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Tasiadis 146, 2. Ježek 134, …10. M. Jáně 98, 19. Gebas 55.

3xC1:
1. Slovinsko 113,41 (2), …3. ČR -5,73 (6).

Ženy:
C1: 1. Foxová (Austr.) 121,17 (2), 2. Loirová (Fr.) -2,85 (2), 3. Hošková (ČR) -3,63 (2).
Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Foxová 175, 2. Hošková 137, …14. Jančová (ČR) 45.