Atraktivní raketový sport je jedním z možných kandidátů pro Paříž 2024. Jenže i když se squash objevil v letošním roce na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires, stále nemá vyhráno. Rozhodovat o zařazení budou důležití funkcionáři z organizačního výboru pařížské olympiády.

A ty chce přesvědčit Světová squashová federace pomocí velké kampaně. „Cílem je, aby byl squash vidět v těch nedůležitějších světových médiích a podpořily ho globální sportovní hvězdy,“ vysvětlil Cvikl.

Česká asociace squashe je připravena tento postup podpořit pomocí peněz z crowdfundingového projektu, který na Startovači odstartoval v listopadu. Za dobu 40 dní se vybralo 171 tisíc korun.

„Veškerý finální výnos předáme Světové squashové federaci. Delegáti naši aktivitu zaznamenali a velice je to potěšilo,“ dodal předseda. „Nechceme nic podcenit. Už jednou jsme bojovali o to, abychom se objevili na několika olympiádách, a nakonec nám to nevyšlo.“

Míčky i trénink s Mekbibem

Největší zájem byl o bílý míček ze speciální edice OH 2024 za 500 korun. Dále pak o podepsaný reprezentační dres nebo trénink s elitním českým hráčem za 5000 korun. Dárce budou zaučovat letošní domácí šampion Daniel Mekbib, dále Martin Švec nebo Viktor Byrtus.

„Těším se, až s někým potrénuji a budu mu moct osobně poděkovat. Je skvělé, že se podařilo vybrat takových peněz. Všiml jsem si, že mnoho mých kamarádů kampaň sdílelo, a to ani squash nehrají,“ prohlásil Mekbib.

Několik přispěvatelů obdrží také čestná místa na tribuně při mistrovství ČR ve squashi, které se uskuteční v březnu. „Dárky a poukázky na tréninky budeme ladit v průběhu ledna. Moc děkujeme všem za podporu,“ dodal Cvikl.