Letos prožívá Tereza Fišerová skvostný rok. Mimo jiné dosáhla na stříbrnou medaili při mistrovství Evropy v italské Ivree, byla šestá na olympijských hrách v Tokiu, získala zlato na ME do 23 let ve slovinském Solkanu.

Tam mimochodem brala i zlato v hlídkách, extrémním slalomu a připsala si i individuální bronz mezi kajakářkami. V neposlední řadě ji patří i cenný kov za domácí titul. 

Úspěchu z Pau si cení o to víc, že ho získala díky nečekanému vítězství nad hvězdou divoké vody Jessicou Fox z Austrálie. 

Byla to realita nebo sen?

„Říkala jsem si, že by bylo moc pěkné, kdybych si odvezla celkově druhou příčku. Zklamaná bych nebyla ani z bronzu, ale o prvním místu jsem skutečně neuvažovala,“ vykládala třiadvacetiletá slalomářka Dukly Brandýs nad Labem. 

Před posledním závodem SP byla druhá o šest bodů za suverénkou z Tokiu. „V Pau se jí ale jízda nepovedla. Nečekala jsem, že by mi to Jessica pustila, jenže chybovala dvěma doteky. Já jsem naproti tomu předvedla čistou jízdu a o čtyři body ji v celkovém pořadí přeskočila. Když jsem dojela, pořád mi nedocházelo, že jsem vyhrála závod i pohár,“ popsala své pocity. 

„Jessica Fox je skvělá holka. Když jsem ale stála nad ní na stupních vítězů, připadalo mi, že to snad ani není zasloužený… Ona skoro vždycky jezdí jinou ligu. Navíc vyhrála Světový pohár na kajaku. V hlavě jsem měla takový zmatek a popravdě jsem neměla jasno, jestli je to realita nebo sen,“ líčila.

Roudnická celebrita se štěnětem

Ještě ve Francii dostala pozvání na roudnickou radnici, kde ji představitelé města vždycky za pěkný výsledek pogratulují. Krásnou vzpomínku má na akci po srpnovém návratu z Tokia, kdy ji na náměstí vítali spoluobčané. 

„Dopředu jsem věděla, že když přivezu medaili, dostanu od radnice štěně. Po šestém místě jsem ale pochopitelně nic nečekala. Jenže stejně mi darovali malou border kolii, jakou jsem si vždycky přála. Jsem za ní moc ráda. Štěně už pěkně roste,“ smála se.

„Teď mě moc potěšili, když o mě prohlásili, že jsem nejúspěšnějším sportovcem Roudnice. To hrozně zahřeje u srdíčka,“ prohlásila Tereza dojatě. 

Ještě šampionát v Bratislavě

Nyní se ještě chystá na poslední důležitý závod. Závěr sezony se odehraje koncem září při světovém šampionátu v Bratislavě. 

„Určitě by bylo krásný, kdybych rok uzavřela medailí. Byla to taková třešnička na dortu. Ale cítím, že už jsem dost unavená,“ konstatovala svěřenkyně trenéra Lukáše Kubričana. 

„Nevím, jak to zvládnu, a nevím, jestli mi vydrží forma. Každopádně letos už mám splněno nad rámec. Jsem se sezonou moc spokojená. Nicméně se v Bratislavě pokusím poprat o co nejlepší výsledek,“ dodala vyhlášená bojovnice.