Kanonáda. Basketbalistky USK vyhrály nad Brnem o šedesát bodů

Praha - Souboj prvního a druhého týmu basketbalové ligy žen skončil vítězstvím favorizovaného USK Praha o 60 bodů. Úřadující mistryně vyhrály v 18. kole nad Valosunem Brno 97:37 a v čele tabulky před ním mají čtyřbodový náskok.

7.12.2013 AKTUALIZOVÁNO 8.12.2013

Hráčky USK PrahaFoto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Pražanky vyhrály poločas 48:29, ve zbytku utkání jim už ale Valosun dokázal nastřílet jen osm bodů.

Nejlepší střelkyní zápasu byla autorka 19 bodů Kia Vaughnová, v hostujícím týmu se přes desetibodovou hranici dostala pouze Amber Spragueová.

O bod za Valosunem je třetí Hradec Králové, který díky obratu v závěrečné čtvrtině porazil VŠ Praha 62:57. Zápas Strakonic s Karlovými Vary rozhodlo ve prospěch domácího týmu až prodloužení.

Nováček v basketbalové lize žen SŠMH Brno se v 18. kole dočkal premiérové výhry. V utkání s předposledním týmem tabulky DSK Basketball zvítězily Brňanky 51:44 a přiblížily se k soupeři na dva body.

Na ukončení dlouhé série porážek měla největší podíl Michaela Vacková s 18 body včetně čtyř trojek a sedmi doskoky. Na ještě lepší statistiky dosáhla v soupeřově dresu Waltiea Rolleová, autorka 19 bodů a 13 doskoků, ale deváté prohře DSK za sebou nezabránila.

Basketbalisté Brna podlehli Pardubicím

Basketbalisté ligového nováčka z Brna sahali po třetí výhře v nejvyšší soutěži, v utkání 17. kola ale nakonec doma podlehli Pardubicím 76:82. Třetí celek tabulky otočil skóre až v poslední čtvrtině.

Podobným způsobem zvítězil také Kolín ve Svitavách, které rovněž před závěrečnou desetiminutovkou vedly o čtyři body, ale nakonec prohrály 76:79. Doma uspěla jen Opava, která deklasovala Jindřichův Hradec 101:63.

Favorizovaní Opavané i bez zraněného Klečky neponechali nic náhodě a od úvodní minuty soupeře jasně přehrávali. Navíc Jihočeši selhali střelecky, takže utkání mělo jednoznačný průběh. V závěrečné části domácí prostřídali a hra se poměrně vyrovnala, ale stovku si Jindřichův Hradec nakonec stejně odvezl.

Děčína uspěl i ve druhém vzájemném utkání s vicemistrovským Prostějovem. V 17. kole NBL porazil druhý tým tabulky na jeho hřišti 80:76 a navázali na domácí výhru z konce října (88:77).

Orli utrpěli první domácí porážku v sezoně a pátou celkově, stejný počet mají na kontě i třetí Pardubice a čtvrtý Děčín, jejichž nižší procentuální úspěšnost je dána menším počtem odehraných zápasů.

Pro vývoj šlágru byla důležitá třetí čtvrtina, v níž hosté ztrátu 37:44 otočili čtrnácti body za sebou ve vedení 51:44 a pak už soupeře před sebe nepustili. Domácím, kteří už ve druhé čtvrtině přišli o zraněného Pavla Slezáka, se ještě povedlo v předposlední minutě vyrovnat na 72:72, ale zkušený reprezentant Luboš Bartoň trojkou vzápětí znovu otupil jejich naděje na páté vítězství za sebou.

Basketbalová liga žen - 18. kolo:

Hradec Králové - VŠ Praha 62:57 (11:22, 31:33, 46:49)
Nejvíce bodů: Nejvíce bodů: Mišurová a Křížová po 14, Hartigová 8 - Traceyová 22, Pudláková 9, Pohunková 7.
Strakonice - Karlovy Vary 83:82 po prodl. (19:19, 42:32, 60:45, 71:71)
Nejvíce bodů: Mračnová 21, Šujanová 18, Porterová 14, Jeništová 12 - Vrančičová 17, Kušlitová 15, Sedláčková 13, Tavičová 12, Kučerová 11.
USK Praha - Valosun Brno 97:37 (22:13, 48:29, 68:33)
Nejvíce bodů: Vaughnová 19, Burgrová 15, Clarendonová 13, Dubljevičová 12, Kat. Elhotová 11 - Spragueová 14, Jonesová 6, Adamcová 5.
Trutnov - Slovanka MB 97:80 (30:25, 60:40, 86:61)
Nejvíce bodů: Russellová 22, Ovsíková 14, Johnsonová a Pazderová po 13, Hindráková a Vacková po 10 - Uhrová 20, Baltičová 15, Watkinsová 10.
SŠMH Brno - DSK Basketball 51:44 (9:12, 25:20, 33:28)
Nejvíce bodů: M. Vacková 18, Beránková 9, Burzová 7 - Rolleová 19, Huňková 10, Skokanová 6.

17. kolo basketbalové ligy mužů:

Svitavy - Kolín 76:79 (15:17, 34:40, 58:54)
Nejvíce bodů: Kornowski 24, Kyles 23, Macela 9 - Mitchell 20, Zuzák 15, Ličartovský 14, Lewis 11. Rozhodčí: Hruša, Kapl, Kapaňa. Trestné hody: 28/16 - 24/16. Fauly: 22:26. Trojky: 6:11.
Opava - Jindřichův Hradec 101:63 (28:18, 53:32, 74:44)
Nejvíce bodů: Šiřina 23, Blažek 17, Kramný 13, Gniadek 12, Sokolovský 10 - Tracey 14, Ringgold 9, Fröhde 8. Rozhodčí: Paulík, Kurz, Večeřa. Trestné hody: 35/25 - 24/11. Fauly: 27:29. Trojky: 12:6.
Brno - Pardubice 76:82 (23:22, 47:40, 62:58)
Nejvíce bodů: Cvetinovič 17, Marič a Zachrla po 13 - Bohačík 19, Nelson 13, Kotas a Sanders po 11. Rozhodčí: Dolinek, Hošek, Holubek. Trestné hody: 19/15 - 25/17. Fauly: 26:24. Trojky: 7:5.
Prostějov - Děčín 76:80 (18:17, 39:37, 52:58)
Nejvíce bodů: Bohačík 16, Kohout 15, Pandula 13, Švrdlík 11 - Vyoral 16, Bosák a Landa po 12, Stria 11. Rozhodčí: Matějek, Vondráček, Kec. Fauly: 24:25. Trestné hody: 24/17 - 29/26. Trojky: 7:4.
Ústí nad Labem - Ostrava 86:65 (16:17, 47:32, 72:49)
Nejvíce bodů: Mitchell 25, Steffeck 14, Krakovič 13, Šteffel 12, Lewis 10 - Ruach 18, Willman 13, Folker 10. Rozhodčí: V. Lukeš, Kučera, Kučerová. Fauly: 18:17. Trestné hody: 16/10 - 10/5. Trojky: 10:6.

Prezidentem by se stal Zeman. Volilo by jej 41,5 procenta. Druhý by byl Drahoš

Současný prezident Miloš Zeman by v prezidentské volbě nyní získal 41,5 procenta hlasů. Bývalého předsedu Akademie věd Jiřího Drahoše by volilo 30,5 procenta lidí a textaře Michala Horáčka 16,5 procenta. Další kandidáti mají výrazný odstup. Na čtvrtém místě je bývalý premiér Mirek Topolánek se čtyřmi procenty.

Motorest u dálnice zřejmě vzplanul od komína. Škoda jde do desítek milionů

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Mohutný požár se obešel bez zranění – a podařilo se zabránit jeho rozšíření. To jsou zřejmě jediné příznivé zprávy spojené s řáděním plamenů, které v sobotu hodinu a čtvrt před polednem zachvátily restaurační provoz v sousedství dálnice D10 u Hlavence na Praze-východ. Tomu, že Motorest 4 kameny, známý i v nedaleké Mladé Boleslavi a v Praze, zachvátil požár velkého rozsahu, už zdaleka nasvědčoval hustý tým valící se ze střechy budovy postavené ve stylu koliby, jímž probleskovaly plameny. Objekt požár zcela zničil i s veškerým vybavením. Škoda se odhaduje na 30 milionů korun.

Povolební postup Babiše a Zemana schvaluje téměř polovina Čechů

Téměř polovina Čechů souhlasí s povolebním postupem předsedy vítězného hnutí ANO Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana. Vyplývá to z průzkumu společnosti Median pro server Český rozhlas. Babiš se snaží o sestavení menšinové vlády. Prezident, který v Lánech přijal zástupce všech parlamentních stran, mu přislíbil první dva pokusy na získání důvěry Sněmovny.