Prvním viditelným krokem změn v českém karate je nové logo a vizuální identita, která vychází z národních barev a imituje pohyb karatisty.

„Kromě nejvyššího sportovního cíle na hrách v Brisbane chceme snížit negativní vlivy moderní doby na děti a plošnou náborovou kampaní zvýšit členskou základnu. Karate má pozitivní vliv nejen na zdatnost, ale formuje i osobnost,“ uvedl prezident svazu Jiří Boček.

„Sportovní výsledek je důležitý, máme dlouhodobou vizi. Na karate se však učíme způsobu výchovy,“ upozornil na tiskové konferenci.

„Je to celoživotní cesta, která obsahuje disciplínu, sportovní komplexnost, preciznost i tradici. To ukazuje i nová identita, která odráží dynamiku sportu a moderní přístup,“ doplnil Boček.

Mišková by pomohla jako trenérka

Nové svazové logo je kombinací siluety karatisty a písmena K, které symbolizuje jednotu síly, tradice a elegance. Jde o princip červených a modrých linek, které evokují trajektorii pohybu karatisty.

Karatisté věří, že nová identita, ale také jasně definované cíle a plány, jejich sport oživí. „Já už na olympiádu v roce 2032 jako sportovec asi nepojedu, ale určitě je tady možnost,že bych pomáhala jako trenér,“ uvažovala nejzkušenější reprezentantka Veronika Mišková.

Mezi adepty na úspěch v dalších letech jsou junioři Amálie Haková, vicemistryně Evropy v disciplíně sportovního zápasu kumite, a Jakub Žlábek, který byl na ME ve své kategorii třetí v kata. „Olympiáda je náš sen,“ shodli se talentovaní junioři.