Společně s kolegy ze stáje Corratec se postaví v největším českém etapáku i proti legendárnímu Britu Chrisi Froomovi z týmu Israel-Premier Tech. „Je super, že je Chris tady. I když už je na sklonku kariéry, tak určitě přiláká fanoušky i média, protože toho během kariéry dokázal strašně moc. Těším se na to, co předvede, a věřím, že ho můžu porazit,” přál si Vacek.

„Obecně ale jedu na Czech Tour s nejistými ambicemi, protože poslední dobou nebyly moje výkony úplně nejlepší. Po Giru jsem dlouho bojoval s únavou a nebyl jsem schopný si úplně orazit,” vysvětloval jezdec, který nedávno pomohl i mladšímu sourozenci Mathiasovi k českému titulu.

Jonas Vingegaard
VIDEO: Tour de France. Fanouškovský fenomén, jaký jiný sport nenabízí

Na druhou stranu Karel Vacek věří, že na Czech Tour bude dobře připravený. „Nedávno jsem na pět dnů úplně vypnul, ale teď mám za sebou i dva bloky intenzivních a těžkých tréninků, a tak věřím, že na tom budu dobře a českým fanouškům se předvedu v co nejlepším světle.”

A co říká o největším českém závodě? „Pro naši cyklistiku je skvělé, že se u nás jede tak kvalitní závod. Obavy mám pouze z trochu nestabilního počasí, ale předpokládám, že si organizátoři pohlídají, aby byly silnice dobře udržované,” dodává Vacek.