Celovečerní dokument Karlos režisérské dvojice Michal Samir a Šimon Šafránek není pouhý sportovní medailonek, ale filmový obraz osobnosti, která změnila popkulturní život v Česku. Režisér Samir začal s Karlosem točit už před mnoha lety v Londýně, kdy se Karlos Vémola coby obyčejný kluk z Olomouce živil jako vyhazovač v baru a protloukal se životem, jak se dá.

Oktagon 51 v pražské O2 areně. Karlos Vémola
Když Terminátor Vémola nedoručil. Šokující KO, brazilská kletba i zlomená ruka

Vémolův život byl vždy plný propastných protikladů, od dětství žil za hranou, ať za hranou toho dobrého nebo špatného. Jako malý se pral na ulicích Olomouce, po škole odjel do Londýna, kde se živil jako vyhazovač, proslavil se jako zápasník, šel do vězení, znovu se proslavil, vyprodal O2 arénu a stal se celebritou.

Nebezpečná jízda

Karlos je film o extrémním člověku v extrémní době. Dokumentuje Vémolu nejen jako bijce a hrdinu davů, ale zároveň jako otce, partnera, něžného milovníka zvířat, a současně jako neústupného, hraničního člověka, který po svém okolí často žádá nemožné – přizpůsobit se jeho životnímu stylu a tempu.

Trailer k filmu Karlos:

Zdroj: Youtube

„Film, stejně jako Karlosův život, je nebezpečná jízda, která začíná v olomouckých Hodolanech, pokračuje přes kluby na londýnských periferiích a eskaluje křižovatkou, na které se teď Karlos jako člověk i jako zápasník ve svém věku ocitá,“ říká režisér snímku Samir. Právě ten se s Karlosem zná téměř patnáct let, jejich vztah proto tvůrcům nabízí Karlosovu otevřenost a upřímnost.

Film má premiéru 25. ledna. Vémola plánuje ukončit kariéru v létě po „Odvetě století“ s Attilou Véghem na fotbalovém stadionu v Edenu.