Přestože Samuel „Pirát“ Krištofič sliboval, že doručí rychlé KO, moc lidí tomu nevěřilo. Jenže on to dokázal. Potetovaný Slovák uspal bájného Karlose Vémolu už v prvním kole. S Terminátorem tahle porážka otřásla, stejně jako předtím od Patrika Kincla.

Oktagon 51 v pražské O2 areně. Samuel Krištofič
Takhle jsem si to vizualizoval deset týdnů, těšilo Krištofiče po knokautu Vémoly

„Takhle jsem se s O2 arenou rozloučit nechtěl,“ přiznal. „Nebudu říkat, že každá prohra vás posunu k nějakému vyššímu cíli, protože tomu asi ani sám nevěřím. Já už jsem nahoře byl a mě tahle prohra vůbec nikam neposune,“ vzkázal Vémola prostřednictvím svého Instagramu.

Uznal, že v 38 letech už se nemůže měřit v kleci s mladšími bojovníky. „Možná je prostě akorát čas si uvědomit, že vzhledem k mému věku a zdravotnímu stavu, nejde ten čas zastavit. Nechávám mladý kluky, aby mě porazili, což by se kdysi dávno nikdy nestalo.“

Vítězná rozlučka?

Krištofičovi vysekl poklonu. „Tím nechci upírat výkon Pirátovi. Ten se, na rozdíl od jiných, toho zápasu nelekl. Dal si do hlavy, že mě v prvním kole knokautuje, až se mu to povedlo. Velká gratulace, respekt za to, že nastoupil a co předvedl.“

Ikona organizace Oktagon se teď upíná s červnové odvetě „Zápasu století“ na fotbalovém stadionu v Edenu. Vémola slíbil, že udělá všechno pro to, aby Attilovi Véghovi oplatil čtyři roky starou porážku. Až splatí účty, bude moct konečně odejít ze scény.

Srbský zápasník Bojan Veličkovič ovládl premiérový ročník projektu Tipsport Gamechanger
Dojemný příběh srbského krále. Přemýšlel o konci, teď si odnáší grál a miliony

„Určitě nechci končit dvěma prohrami, protože lidé si bohužel nepamatují to, co jste dokázali, ale to, jak jste skončili. A takhle já končit nechci. Pro mě to znamená, abych se už dneska někam zavřel a začal makat a připravovat se na červen, kdy budu mít svůj poslední zápas. Ten rozhodně chci vyhrát. Jestli tu svoji reputaci a kariéru chci zachránit, tak musím vyhrát. Mám půl roku na to, abych s tím něco udělal a zakončil kariéru se vztyčenou hlavou,“ měl jasno.